Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane III,rok 2010. Nie świecą się żadne przyciski od radia, panelu nawiewu ,klimatyzacji i elektrycznych szyb:( Działają, ale nie świecą się. Jestem kobietą,więc sama i tak nie wymienię, ale chciałabym wiedzieć co to może być i ...jaki mniej więcej koszt szacujecie? Bardzo dziękuję 

Edytowane przez Paullla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podświetlenie licznika również zgasło... ?? Proszę sprawdzić położenie potencjometru podświetlenia .. to ten po prawej na zdjęciu  .. pokręcić góra - dół .. jeśli nie pomoże to będziemy szukać odpowiedniego bezpiecznika ;)                                56d0c4cf48b09a1a9ef244db802e.jpg

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 23 pliku PLATFUSI  / opisu bezpieczników / ma Pani informacje że bezp. 1 o wartości 10 A  znajdujący się w skrzynce w komorze silnika  jest odpowiedzialny za podświetlenie wymienionych w tej tabelce rzeczy . Na stronie 22 jest rozpiska gdzie się on znajduje . 

PLATFUSI (1).pdf

 

ps. prawdopodobnie zwarcie nastąpiło przy podłączaniu czegoś do gniazda zapalniczki / przód /.

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świateł opozycyjnych nie sprawdzałam ( jeśli nie świecą, to co to może być?)

A jeśli było zwarcie, to czy wystarczy wymiana bezpieczniki,czy to będzie coś poważniejszego? 

Oj i tak chyba czeka mnie wizyta u elektryka,bo sama nie podołam:) Mam nadzieję,że nie za milion monet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem w błąd .. tu chodzi chyba tylko o podświetlenie zapalniczki , sama zapalniczka ma pewnie inny bezpiecznik . Wymiana takiego bezpiecznika to 3 minuty , elektryk powinien zrobić to kasując od 0 ... do 20 zł. ;). Nie jest to żadna poważna naprawa .. a jeśli się okaże że jest coś innego / przetarta lub  przegryziona przez kunę wiązka / to niech się określi ile skasuje za naprawę ;).

 

 

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andrzejm36 napisał:

Wprowadziłem w błąd .. tu chodzi chyba tylko o podświetlenie zapalniczki , sama zapalniczka ma pewnie inny bezpiecznik . Wymiana takiego bezpiecznika to 3 minuty , elektryk powinien zrobić to kasując od 0 ... do 20 zł. ;). Nie jest to żadna poważna naprawa .. a jeśli się okaże że jest coś innego / przetarta lub  przegryziona przez kunę wiązka / to niech się określi ile skasuje za naprawę ;).

Nic nie podlaczalam:( po ok tygodniu nie używania auta (auto stoi w garażu podziemnym) po prostu wsiadłam i się okazało ,że nie świecą rzeczy,które wymieniłam (cały panel radia, włączniki do szyb elektrycznych,  panel z Klima automatyczna,nawiewem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!