Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hansa free nie działa otwieranie.


Maciek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od 2 dni jestem posiadaczem Renault Megane 3 2.0 TCe 180 KM.

Pierwsza próba otwarcia i zamknięcia (Hansa free) zadziałała oraz oddalenie się od pojazdu na 3m również (auto się zamknęło).

Ale już następna próba otwarcia nie powiodła się słychać tylko jak rygle reagują ale nie otwierają. Zupełnie inny sprawa jest z zamykanie bo ponad się zamyka.

Reasumując jeśli chodzi o handas free zamyka ale już nie otwiera.

Proszę o podpowiedź co gdzie i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem sprawdzic. Mam przy wszystkich klamkach tzw czujkę ale łapę za klamkę i nic. Może coś się przestawiło bo jak otwierałem pierwszy raz to też przyciskalem guzik.

Zaraz po zakupie auta zadziałało wszystko ok nawet po odejściu od auta otwartego auta samo się zamklo i później już próbowałem pokazać żonie żeby wiedziała co i jak i już lipa z otwieraniem musiałem z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To otwórz auto z karty, włóż kartę do slotu i odpal auto. Potem wyłącz. I zamknij z karty. Odczekaj z 10 minut i zobacz co się stanie. I sprawdź czy masz przy klamkach odbłyśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jeden guzik gumowy na klamce, to jego wciśnięcie zamyka samochód i potem otworzysz go tylko z karty. Żeby HF działało tak jak chcesz, to musisz go zresetować odpalając i gasząc silnik. Potem normalnie odchodzisz od samochodu nie dotykając karty i guzika, a samochód się zamknie. Jak chcesz otworzyć samochód, to chwytasz za klamkę (bez wciskania guzika na klamce albo karcie) i HF powinno otworzyć drzwi. Czasem zdarza się, jak czujniki są zabrudzone (wystarczy lekkie zabrudzenie tych szkiełek za klamką), że zanim HF odrygluje zamek, to trzeba pociągnąć za klamkę i dopiero wtedy zamek się odrygluje i następne pociągnięcie klamki otworzy drzwi.

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!