Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana poduszki silnika oraz skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim, 

 

chciałbym wymienić poduszki silnika oraz skrzyni biegów. Dolna była wymieniona 20k km temu więc jej nie będę ruszał.

Czy macie może dostęp do jakiegoś filmiku jak ktoś wymienia te poduchy? 

Wiem, że jest instrukcja (rodział 19D) i tam niby jest to opisane ale zawsze lepiej zobaczyć fizycznie niż na zakreskowanych opisach. 

Szukałem z lekka w internecie ale nie znalazłem żeby ktoś konkretnie pokazywał te poduszki w Megane III. 

 

Jeżeli nie ma nikt nagrania to może przynajmniej jakieś wskazówki co i jak, na co uważać i podpowiedź czy mnie coś nie zaskoczy po drodze ;)

 

Niezbędne klucze i dostęp do kanału posiadam jak również podstawowe pojęcie o mechanice dlatego też chciałbym sam podjąć się tej wymiany. 

 

Z góry dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć 

niestety nie znalazłem instrukcji po polsku, skorzystałem z wersji angielskiej o której pisałem w pierwszej części tematu. 

Wymiana poduszki silnika jest bardzo łatwa, nie ma tam niespodzianek zaś wymiana poduszki skrzyni biegów wymagała więcej uwagi. Rozłączenie sterownika silnika i innych wiązek by wyjąć obudowę akumulatora jest nieciekawe, bardzo dużo tam wszystkiego. Jeżeli czujesz się na siłach grzebać wówczas polecam przestudiować instrukcje obsługi ale nie widać tam wszystkiego co spotkasz po drodze podczas wymiany. 

Podstawa to unieść silnik i skrzynie biegów podczas odkręcania śruby mocującej właściwą poduszke aby nie opadły. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!