Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek nie otwiera niektórych drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W zeszłym tygodniu regenerowałem klamki w swojej Megance. Operacja polegała na rozebraniu boczków, wyjęciu mechanizmów klamek i wybiciu z nich trzpienia w celu oczyszczenia go i przesmarowania. Klamki działają już tak jak powinny, ale pojawił się nowy problem w postaci centralnego zamka, który nie otwiera przednich drzwi pasażera i tylnych drzwi od strony kierowcy.

Te drzwi otwierają się tylko od wewnątrz. Po otwarciu ich od środka zamykam i zwalniam plastikową blokadę znajdującą się z boku drzwi tuż nad zamkiem i problem znika - drzwi otwierają się normalnie. Niestety kłopot wraca po zamknięciu samochodu centralnym zamkiem. Otwarcie ich z zewnątrz mimo otwarcia samochodu pilotem ponownie staje się niemożliwe.

Nie wiem na ile ma to znaczenie, ale przez ostatnie 2 miesiące samochód stał w garażu i padł w nim do zera akumulator. Tydzień przed naprawą klamek wymieniłem go na nowy. Samochód przed i po wymianie akumulatora stał otwarty i niestety nie wiem czy problem zaistniał przed, czy po wymianie akumulatora, czy jednak uszkodziłem coś podczas naprawy klamek. 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2020 o 19:39, Jarnek napisał:

Te drzwi otwierają się tylko od wewnątrz. 

Zamek posiada dwa cięgna. Długie jest do klamki wewnętrznej, które podłączyłeś i krótkie do klamki zewnętrznej o których zapomniałeś.

Wszystko pozostałe działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to, sprawdzałem. Poza tym tak jak wspomniałem - po otwarciu drzwi od wewnątrz i kilkukrotnym przekręceniu blokady w drzwiach w prawo/lewo drzwi zaczynają działać normalnie, natomiast problem wraca po zamknięciu centralnego zamka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje dokładnie sprawdzić ten zamek po rozłożeniu. Być może do wymiany jest napęd suwaka rygla https://allegro.pl/oferta/renault-megane-ii-2-01-zamek-drzwi-przod-lewy-83124885

(wyszukane na szybko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!