Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falowanie silnika


Saurafel

Rekomendowane odpowiedzi

Megane 2 1.9dci 130km

 

Cześć, od jakiegoś czasu walczę z dziwnym falowaniem w moim silniku tylko i wyłącznie na postoju, wystarczy położyć stopę na gazie żeby problem znikł, największym problemem jest to że falowanie bezpośrednio przekłada się na wibracje foteli, szyby czołowej a nawet dachu (wersja CC). Próbowałem już: Wymiana poduszek silnika, wymiana rozrządu, i najnowsza próba wymiana koła pasowego. Stare było faktycznie zużyte, miało luzy w każdej płaszczyźnie. Po wymianie koła pasowego faktycznie problem zmienił swój charakter. Są momenty kiedy auto wogóle nie wibruje i aż przyjemnie się w nim siedzi na postoju. Jednak wystarczy przejechać kawałek aby wibracje wróciły. Mechanik powiedział że pozostałe rolki i pasek muszą ułożyć się do tego nowego koła pasowego. Nie wiem na ile mu wierzyć.  Dorzuce wam filmik żebyście posłuchali jak auto mi pracuje, jak się wsłuchacie to wszystko usłyszycie. Może ktoś coś mi podpowie, bo zaczynam mieć dość i myślę nad sprzedaniem tego wpizdu, a nie chciałbym tego robić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostych czynności zalecam;

  1/ wymianę ;

        - filtra paliwa markowego; mann, knecht, purflux,

        - filtra powietrza,

  2/ przeczyszczenie;

       - przepływomierza,

       - czujnika doładowania oraz zapewnieniu mu szczelności w montażu,

       - egr-u,

   3/ tankowania na sprawdzonych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Z prostych czynności zalecam;

  1/ wymianę ;

        - filtra paliwa markowego; mann, knecht, purflux,

        - filtra powietrza,

  2/ przeczyszczenie;

       - przepływomierza,

       - czujnika doładowania oraz zapewnieniu mu szczelności w montażu,

       - egr-u,

   3/ tankowania na sprawdzonych stacjach.

1/ Wszystkie filtry były wymieniane 5 tyś km temu. 2 marca.

2/ Zwrócę na to uwagę, co będe w stanie - zrobię, a co nie to zlecę. Chociaż wydaje mi się że chyba jest to bardziej mechaniczna usterka, ale sprawdzić nie zaszkodzi a może pomóc.

3/ Nie wiem czy ma to znaczenie ale zawsze tankuje na Orlenie tego droższego diesla (verva), nigdzie indziej.

 

A jaka jest Twoja opinia z tym "układaniem" się osprzętu do nowego koła pasowego? W momencie kiedy te koło było zużyte, wystarczy wymienić same koło, czy koło z całą resztą osprzętu? (paskami i tak dalej).

 

Auto ogólnie nie dymi wogóle, jeździ fajnie, dynamicznie, podczas jazdy nie ma żadnych, ale to serio żadnych problemów. Tylko na biegu jałowym dostaje takich dziwnych wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Filtr paliwa powinien być markowy  -bardzo ważne,

2/ Przy takim przebiegu i przy wymianie koła pasowego wału, należy wymienić cały osprzęt;

       a/ wszystkie koła muszą być w jednej płaszczyźnie,

       b/  pasek osprzętu powinien ;

            -  chodzi cicho,

            -  nie mieć skłonności do spadania,

            -  musi być wystarczająco mocno naciągnięty,
            -   napinacz oraz pasek nie mogą wpadać w drgania,  

       c/  na alternatorze - sprawdzić koło ze sprzęgłem jednokierunkowym,

 

3/ Komputer oblicza niezbędną dawkę wtryskiwanego paliwa, mierząc ;

     - ilość zasysanego powietrza za pomocą ; 

              -  przepływomierza,

              -  czujnika ciśnienia doładowania,
     - temperatury z czujnika temperatury płynu chłodzącego silnika;

            - przeczyścić styki czujnika i ecu,

     - prędkości obrotowej silnika z czujnika położenia wału ;

           - przeczyścić czoło oraz styki czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!