Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Clasic RXE 1.6, 16v 2000r. konserwacj


Rekomendowane odpowiedzi

w MII jest tez z tworzywa i nic sie nie rozkleja tylko... to tworzywo jest ponacinane (szkoda ze foto nei strzelilem) tak ze mozna je latwo lamac (specjalnie, choc nie wiem po kiego grzyba), sa ewidetnie specjalne naciecia :/ cos w stylu noza do tapet z lamanym ostrzem... nie wiem jak to wytlumaczyc :] w kazdym razie trzeba uwazac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co ja mam jest cały z wiskozy. Harmonijka i boki. Boki są znacznie grugsze. Po myciu harmonijka się w kilku miejscach odkleiła. Generalnie gdy jest suchy to jest b.sztywny. Po namoczeniu waży 3x wiecej i jest wiotki.

 

A wygląda on tak:

134137911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj wyciagnalem (HURRA!!!!) filtr kabiny. przemylem do pod ciepla woda, wyszorowalem wanne z tego syfu i dzis, musze przyznac, ze nie ma zapachu. dalem maksymalne grzanie, nic. wczesniej dalem odparowanie szyb, klima wlaczona, tez nic. powietrze jest lepsze w "smaku", wiec polecam to zrobic kazdemu. tylko uwaga! filtr jest tak sprytnie zbudowany ze latwo go zlamac zwlaszcza jak sie namoczy i stanie ciezszy, wiec uwaga, ostroznie, trzymac za jak najwieksza powierzchnie.

Witam.

W jaki sposób wyciągnąłeś ten filtr? Czy robiłeś to tak: http://www.filtron.com.pl/2005/katalog/instrukcje/1130k.pdf czy miałeś jakiś inny, prostszy sposób :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w ten sposob co jest w linku :/ z ta roznica ze w 2.pkt musialem jeszcze najpierw wyrwac pionowe obicie progu, bo ten... trojkat z wylacznikiem poduchy pasazera zachodzi pod tenze platik i nie bardzo che sie wyjac, trzeba by wyrwac na chama, ale potem sie nie wsadzi :] (sprawdzone)

 

najpierw trzeba zdjac (do gory) z zatrzaskow dolny prog, nastepnie ten lukowaty z przodu, powoli acz stanowczo wyrwac w kierunku tylu auta. reszta to juz kwestia szesciu srubek. tego kolektora za to nie trzeba wyciagac, choc to jest akurat najprostrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ w ASO mechanik wyciągną ten filtr w ciągu minuty :shock: , bez rozkręcania czegokolwiek, dmuchną sprężarką i jeszcze szybciej włożył, a ja niestety tego nie podpatrzyłem. Ponadto czytałem gdzieś, że jest właśnie jakiś prostszy sposób, tylko nie wiem jaki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale mozna go tez chyba wyjac bez wykrecania schowka, nie mialem czasu sprobowac, warto jednak za pierwszym razem sciagnac schowek zeby zobaczyc co i jak tam jest. potem mozna robic z pamieci, przynajmniej ja tak wole :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii samego filtra. Czy widziałeś gdzieś w sprzedaży taki filtr z aktywnym węglem (podobno jest lepszy, kolega w swoim focusie b. go chwali :mrgreen: )? Przeszukałem różne sklepy internetowe i znalazłem tylko zwykłe :-( . Mam na myśli zamiennik ponieważ oryginał z tym dodatkiem jest dla mnie ciut za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciut za drogi tzn ile? do LII ojciec placil w ASO niecale 130PLN to nie jest, az tak drogo... a zamiennika nie szukalem jak na razie wiec nie wiem, natomiast co do samego z weglem to tez czuc roznice w aucie, mniej smrodu wpada, zwlaszcza z rur starych ikarusow :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MII znalazłem na allegro za 89 zł(z węglem-tylko oryginał) i wydawało mi się, że to trochę drogo, ponieważ do focusa taki filtr (zamiennik) kosztuje niecałe 50PLN. Jak mi powiedziałeś za ile go można dostać w ASO to już sam nie wiem, może było warto :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę czasu minęło ale link był błędny http://moto.allegro.pl/item153249761_odgrz...imatyzacji.html, choć sposób czyszczenia instalacji jest dyskusyjny. Przypomina mi mycie samochodu karcherem w trakcie huraganu. Skoro mam odgrzybić miejsca gdzie grzyb lokalizuje swoje kolonie a więc w ciepełu, w ciemności i tam gdzie wilgoć (czyli właśnie instalacja klimy) to tam powinno sie podać w pierwszej kolejności środek właśnie w postaci mikrokropel czyli aerozolu. Wpuścić najlepiej w rurę dolotową .

Mój środek kupiłem w Tesco i wpuściłem przedłużoną rureczką PCW do dolotu. Klima na zero, full obroty wentylator , porcja, i na obieg tylko wewnątrz. I tak kilka razy. Drugi sposób : wpuściłem w szczelinę przy wyciągniętym filtrze kabinowym a otwór zatkany szmatką.

Filtr kabinowy wyciągam na dwa sposoby. 1 normalny z demontażem obudowy prawej póły, 2.

polega na delikatnym rozłamaniu na sekcje z wykorzystaniem podziału pionowego. Taką harmonijkę można spokojnie wsunąć bez demontażu jak w 1. sposobie. Instrukcja wymiany filtrów bedzie w Albumie na forum :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-01-06, 21:28 ]

Wkleję instrukcję wymiany

post-95-1168113589_thumb.jpg

post-1-1168113589_thumb.jpg

post-1-1168113590_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!