Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Clasic RXE 1.6, 16v 2000r. konserwacj


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

hmm, a ja tak się właśnie zastanawiam nad oczyszczeniem klimy za pomocą preparatu http://www.autokosmetyki.pl/w%C3%BCrth_ser...ajaca,p793.htmlWURTH

piszą tam jednak w sposobie użycia, ze należy sondę podpiąć pod przewód odprowadzający wilgoć z parownika, czy ktoś może mi powiedzieć gdzie on jest, ewentualnie jakieś zdjęcie, a może ktoś wtryskiwał w/w produkt w inne miejsce z satysfakcjonującym skutkiem, nie chce po prostu wtrysnąć tego w miejsce, gdzie spowoduje to jakieś uszkodzenie układu klimatyzacji lub elektryki.

Na pewno też chciałbym wymienić filtr kabinowy, zakupie chyba Filtron'a K1130 , ale pytanko, czy da sie go wsunąć bez łamania go przy nie zdjętym schowku, jak sugerował to ktoś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem jakiś środek z niemiec i jest dokładnie napisane żeby wpuścić preparat bezpośrednio do parownika, a jak nie ma dostepu to przez przewód gdzie wylatuje woda. Ponoć to jest jedyny skuteczny sposób na odgrzybienie klimy.

Sposób jak znaleźć parownik to chyba wejść pod auto i sprawdzić skąd woda spływa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, schemat wymiany filtra jest ok, jednak czy ktoś z Was w MII wpuszczał ten odgrzybiacz w otwór po filtrze? czy to dostanie sie do parownika, a czy nic nie uszkodzi??

pozdro :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w otwór po filtrze?

W MI tak, po wyjęciu filterka, masz ładny dostęp do parownika, w MII nie jest to już chyba takie proste ale nie mam M II i mogę się mylić.

Możesz załatwić silniczek dmuchawy, no i nigdy nie wiadomo gdzie w ciemno, dalej to poleci i co zaleje.

Jak masz w poście wyżej można (trzeba) psiknąć w otwór gdzie wylatują skropliny z parownika. Trzeba pamiętać o tym, aby nie wkładać filterka zanim się nie skończy całego procesu odgrzybiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(trzeba) psiknąć w otwór gdzie wylatują skropliny z parownika

 

Wsio pięknie ładnie, tylko kto jest w stanie powiedzieć mi, gdzie się znajduje ten otwór?

Z góry dzieki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie znajduje się otwór wylotowy odprowadzający wodę ze skraplacza w MII - pomóżcie proszę :(

Będę wdzięczny niezmiernie. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje pytanko to czy w megance I ph2 gdzie jest parownik to tam mam wsunąć sondę do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika to tam gdzie był filtr pp. Będę czyścił klimę preparatem WURTH i jak wyciągnę stary filtr to mam psiknąć preparatem w to miejsce i włączyć klimę czy coś więcej:> :) :)

Z góry dzięki :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!