Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RADIO fabryczne problem !!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was

 

Mam problem z fabrycznym radioodwarzaczem Tuner list. Mianowicie wczoraj po przejechaniu kilku kilometrów i godzinnym postoju, po uruchomieni megi radio nie wyświetlało informacji na wyświetlaczu oraz nie działa pilot przy kierownicy. Wyświetlacz działa tzn zapala sie, wyświetla godzine oraz temp. - i widać ze sie świeci - ale nie ma inf. z radia. RADIO DZIAŁA - można zmieniać stacje, głośność itd, radio gra, ale tylko można je sterować z samego odbiornika.

TYLKO Pilot i wyświetlacz w jednej chwili przestał działać.

Co to może być szanowni uzytkownicy. Wiem że jesteście najlepsi - macie niesamowitą wiedze na temat naszych MEGI.

 

Proszę was kochani o POMOC.

 

ps. Wyjąłem radio - sprawdzałem wtyczki są tam 3: Żółta, czarna i biała - ruszałem nimi styki wyglądaja bardzo dobrze. Ogólnie samochód jest w świetnym stanie bo ma tylko 43 000 km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak z tym miernikiem? żeby używać miernika trzeba jeszcze wiedzieć co i gdzie sprawdzić oraz znać prawidłowe wyniki. Kolega co najwyżej to może zasilanie sprawdzić a i to można zrobić bez miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie - cholera - rozkręciłem wyswietlacz, przczyscilem i dalej to samo

 

 

Co za bezsens - jak mogło samo sie zepsuć - dodatkowo nikt nie chce mi tegoi naprawic - nawet nie chce sprawdzić - co za głupi kraj. Byłem u 4 elektroników.

Gdzie mam jechać do Francji

 

[ Dodano: 2008-07-28, 16:56 ]

Dzwoniłem do serwisu Renault i pan z serwisu powiedział że nie są w stanie tego naprawić, poniewaz nie da sie tego naprawić.

Jeżeli chce to mogą podpiąc mnie do komp., lub wymienić cały zestaw za 1200 zł. :evil: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, poszukaj w sieci schematu, jak nie znajdziesz spróbuj uderzyć na http://www.elektroda.pl.

Po za tym wg mnie to jakaś usterka elektroniczna, prawdopodobnie gdzieś w samym radiu. Potrzebujesz do tego elektronika.

Tak czy siak radio trzeba wyjąć razem z wyświetlaczem i pilotem. Podpiąć zasilanie antenę i patrzyć co się dzieje.

Ściągnąłeś chociaż schemat elektryczny o którym pisałem wcześniej.

Pamiętaj też o jednym, w sieci nie widać, nie słychać, nie można dotknąć, dokładny opis usterki jest jak najbardziej wskazany, ale nie licz na to, ze ktoś dokładnie powie Ci że uszkodzony jest ten czy inny element, to Ty musisz działać i liczyć na jakąś podpowiedź lub sugestię. Nie licz też, że dostaniesz natychmiast odpowiedź, nie wszyscy są stale na sieci. Trzeba trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekmegi, niestety czasem zdarzają się usterki, których za chiny nie da się naprawić i trzeba wymieniać. Ale zamiast dzwonić do serwisu Reni, czy innych, powinieneś tam podjechać, bo przez telefon to taka rozmowa jak i na forum, nikt tego radia (i całego układu kabelków) nie widzi. Trzeba do sprzęta zajrzeć i wtedy coś kombinować. Jedź do elektronika, on na pewno coś poradzi. Powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!