Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłumik końcowy 1.4 TCE


Juras386

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wszystkich przestrzec przed zakupem tłumika przez sklep Ucando. Po 8 latach w oryginalnym tłumiku końcowym wygniła dziurka, więc zacząłem poszukiwania nowego tłumika, najlepiej oryginał, który był marki Bosal. W sklepie Ucando znalazłem " Tłumik końcowy BOSAL 279-549", sklep twierdzi że pasuje on do Megane 3 Coupe 1,4 TCE. Kosztował mnie on 265 zł. Już gdy przyszedł, moje wątpliwości wzbudził sposób gięcia rury, widać było na niej liczne zgięcia, no ale poza tym wyglądał dosyć solidnie. W piątek był montowany, po montażu okazało się że wisi on za nisko przez co widać go zza zderzaka, oryginalnego nie widać w ogóle, jest całkowicie zasłonięty zderzakiem. Mocowanie tłumika zostało przyspawane w złym miejscu, ponadto podnoszenie go wyżej powoduje że rura byłaby za blisko osłon termicznych. Ale to tylko wygląd, gorzej gdy przyjrzałem się bliżej mocowaniu. Przez to że mocowanie jest w złym miejscu, tłumik wisi na dwóch śrubach a nie na przeznaczonym do tego celu wycięciu w oryginalnym  haku. Oryginalny wieszak ma taką konstrukcję, że tłumik jest zamocowany w pionie i w poziomie a dwie śruby jedynie to przytrzymują. Ogólnie pieniądze wyrzucone w błoto. Przestrzegam innych przed zakupem tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowo wychodzi, że prawidłowo dobrany. Co ma do tego sklep? Ktoś, coś na jakimś etapie spieprzył, albo ktoś źle skatalogował część w BOSAL'u, albo magazynier zły ściągnął z półki (zdało by się poszukać oznaczeń na Twoim czy numer zgadza się z FV) Z "wynalazkami" tak niestety jest, trochę trzeba rozeznania i cierpliwości w doborze części. W "typówkach" błędy są dużo szybciej wychwytywane i poprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!