Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczne radio i wymiana głośników


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, lufa napisał:

Czy masz porównanie jak nowe głośniki grały przed wyciszeniem drzwi.  

 

Nie podłączałem nowych głośników bez wyciszenia bo to nie ma sensu. Wiem, że jest z tym trochę roboty ale naprawdę polecam. Zrobisz raz i potem świętym spokój. Z plusów to nie tylko polepszenie dźwięku ale również ciszej w ogóle w aucie no i drzwi robią się takie masywniejsze, a przy zamykaniu nie ma takiego efektu pustej przestrzeni. Trzymają się tak bardziej kupy.

 

3 godziny temu, CzechuXX napisał:

Powiem tak...

U siebie wyciągałem sygnał na wzmacniacz za pomocą konwenterów (2szt). Chciałem do posiadanego wzmacniacza drugi dołożyć 2 kanałowy. Następnie zachorowałem na lepszy wzmacniacz i kupiłem 4 kanałowy. On ma w sobie już takie funkcje jak wejście sygnału hi czyli od razu z głośników samochodowych bez potrzeby konwentera. Dodatkowo można ustawić, że z jednej pary sygnału stereo będą grać 4 kanały. Więc roboty jakoś dużo nie ma. Bardziej bym był przerażony puszczeniem zasilania z komory ?

No dobra, a jak z jakością dźwięku przy takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kepor napisał:

No dobra, a jak z jakością dźwięku przy takim połączeniu?

No jadę na konwenterach i mimo tego, że nie słucham w oryginalnych płyt i do tego przez bt to dźwięk jest fajny. Myślę, że poprzez wejście hi nie będzie na pewno gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lufa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tylko, że nie wyobrażam sobie w jaki sposób to zarejestrować. Nagrywanie telefonem w ogóle tego nie przedstawi więc nie ma to najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym najpierw testować np tylko z samym wygłuszeniem i na seryjnych głośnikach lub na nowych głośnikach ale za to bez wygłuszenia to żeby to porównywać musiałbym za każdym razem demontować i składać boczki z powrotem, inaczej to nie da miarodajnego porównania gdyż już sam boczek zmienia efekt. Taka trochę zabawa. Uważam, że jeśli już ktoś demontuje boczek i ma w planie wymieniać głośniki, gdzie i tak trzeba już rozwiercać nity przy głośnikach to naprawdę głupotą by było nie dopłacić tych 150zł i zrobić to konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat jeździłem SII i przesiadłem się na MIII. W SII  nagłośnienie było naprawdę przyzwoite, natomiast w MIII jest (delikatnie mówiąc) dramat. Postanowiłem przełożyć wszystkie głośniki z SII do MIII myśląc że to pomoże (przełożyłem tył, przód i syczki). Niestety poprawa jest bardzo mała. Basu jak nie było tak nie ma nadal a w SII na tych głośnikach był... Zmiana w ustawieniach nie daje praktycznie nic... Czyżby to radio było aż tak denne?? Po wymianie syczków stwierdzam iż wysokich jest zdecydowanie za dużo. Grają ładnie ale za głośno, praktycznie nie słychać tych głośników z drzwi (trzeba bardziej podgłośnić aby coś basu z drzwi wyszło). Można jakoś ściszyć same syczki? Fade nie rozwiązuje problemu bo z automaty przycisza te w przednich drzwiach...

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!