Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bezpiecznik poszukiwany


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, Radio R Link, wszystkie podzespoły radia działają, nie działa tylko podzespół (Aux, SD, USB), był słaby akumulator, wymieniony już, czy masz jakiś pomysł jak to ogarnąć, czy tylko serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy jesteś sam w stanie ogarnąć sprawdzenie wiązki itd. Ja bym zrobił tak : sprawdź moduł z tunela środkowego czy wtyczka się nie wypięła. Wystarczy zdjąć boczne plastiki tunela przy nogach kierowcy i pasażera. Jak już się bawisz to zdejmij daszek ekranu i sprawdź również czy wtyczki są na miejscu . Pozostało Ci na deser sprawdzić to samo w radiu. Zalecane narzędzia do wyciągnięcia radia ;). Jak będzie niestety wszystko ok. czyli wtyczki będą dociśnięte a moduł nie będzie działać  to go wymontuj , spisz numery i szukaj tego modułu do kupienia przez allegro od firmy. Zawsze możesz przez 14 dni odesłać jeśli nie wystartuje. Myślę że ktoś próbował wsadzić pendrive odwrotnie i zrobił zwarcie . Spaliła się pewnie ścieżka zasilania na druku. Masz tu w załączniku schematy , moduł to 1877 , radio 261 a wyświetlacz 1127. Czyli moduł połączony jest i z radiem i z ekranem. Powodzenia

 

S32.PDF 0037_A3.PDF 0042_A3.PDF

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam podobny problem jak w tym wątku.

Posiadam RLink z "dużym" wyświetlaczem w Megane 3 z 2015 r. Moduł ze slotami SD/USB/aux nie widzi podłączanych nośników (przez to nie działają mapy nawigacji), USB również nie podaje napięcia, nie widzi pendrive'a (np. z muzyką). Czy możliwe jest, że odpowiada za to któryś bezpiecznik? Dodam, że od wielu miesięcy była tam włożona jedna karta i jeden pendrive, nie ruszałem tego i nie grzebałem tam, działało. Natomiast w dniu odkąd występuje ta awaria był podłączany interfejs OBD, który znajduje się tuż nad modułem SD/USB/aux. Przypuszczam, że może to mieć jakiś związek z usterką, choć jestem laikiem i oczywiście mogę się mylić :) Wszelkie kierunki i możliwe rozwiązania mile widziane. 

Edytowane przez Czepel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!