Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana "parcianki" w 1.6 16v


Kaczor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio na dolkach zaczął odzywać mi się tłumik, głuchy odgłos jakby stukał sobie od spodu w podłogę bądź inny element. Z początku myślałem, że to gdzieś w zawieszeniu, ale zauważyłem że np. przy cofaniu gdy dodam za mało gazu i silnik się zatrzęsie to odgłos ten się pojawia. Sprawdzałem to też zaciągając ręczny i wrzucając wsteczny, próbując ruszyć bez gazu, tak aby silnik się zatrząsł i też ten odgłos jest, więc moje podejrzenia padły na wydech. Ponadto, gdy po postoju odpalę auto i chodzi na ssaniu to "pierdzi" gdzieś z okolic silnika. Obstawiam, że to parcianka tzn łącznik elastyczny, tak też mi podpowiada znajomy który trochę mechanikuje. Pytałem w moim mieście w serwisie który się tym niby specjalizuje i zaśpiewali 400-450zl (koszt łącznika z wymianą) wydaje mi się to dużo przesadzoną ceną. Moja prośba polega na tym, aby dostać podpowiedź jaki łącznik kupić (domyślam się, że będzie trzeba ciąć i spawać) i ile powinna kosztować taka usługa. Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MII ph2 nie ma łącznika elastycznego - jest coś innego - trzeba obejrzeć od spodu. Metaliczny dźwięk to oberwana osłona termiczną nad wydechem - albo zgubione blaszki trzymające albo jej pęknięcie. Bez oględzin od spodu auta się nie obędzie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2020 o 05:51, szwagier24a napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Błaszki trzymające są chyba wszystkie, nie pamiętam dokładnie ale chyba po 3 na stronę czyli razem 6. Ostatnio walczyłem z zatkanym odpływem z klimy i ta osłona wydaje się być ok. Skoro nie ma łącznika elastycznego to jak to jest rozwiązane w PHII? 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!