Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II podświetlana zapalniczka


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś będąc na działce postanowiłem zmierzyć się z problemem. No i udało się!

Nie taki diabeł straszny ....

Dziecinnie proste: zaznaczam że nie mam podłokietnika ale to chyba nie przeszkadza ponieważ wystarczy podważyć z boków plastik na którym jest klapka do złącza serwisowego oraz kondonik na skrzyni biegów. Ot, i tyle. Mamy więc elegancki dostęp do gniazda.

Potem zostaje jeszcze wyjęcie oprawki z żaróweczką -należy ją wyjąć z zatrzasków a następnie sprytnie wyjąc samą oprawę trzymającą żarówkę. Prawdę mówiąc najwięcej czasu zeszło mi się właśnie z tą czynnością :mrgreen:

 

Teraz gniazdo w końcu się świeci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1456851959__z1.jpg thumb_hosting_zdjec_1456851979__z2.jpg thumb_hosting_zdjec_1456852003__z3.jpg thumb_hosting_zdjec_1456852031__z4.jpg thumb_hosting_zdjec_1456852060__z5.jpg

 

Oczywiście zapalniczki nie wyciągamy jak na zdjęciu bo niema takiej potrzeby, zdjęcia zrobiłem bo leżała zapalniczka w domu, którą defakto mam zamiar zamontować w bagażniku jako zasilanie do lodówki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, po przeczytaniu tego postu sam postanowiłem wyminić u siebie żaróweczke bo oczywiście od czasu zakupu auta nie świeciła. Dostałem się do niej bez rozbierania podłokietnika. Najpierw trzeba wyciągnać z zaczepów to takie plastikowe kółko przy lewarku, potem plastikową płytke która zasłania podpiecie do komputera, następnie podważamy kawalek plastiku który jest przed ręcznym, od strony lewarka sa dwa zatrzaski jakieś 2-3 cm ok końców, musimy ten plastik przyciągnąć do góry bo może przeszkadzać. Ja potem złapałem tak od środka koło lewarku i próbowałem ciagnąć do góry, najpierw lekko z zatrzasków potem z troche większą siłą i wyskoczyło. Nie trzeba wyciągać całej zapalniczki, odłączamy kostke, trzeba przycisnać czymś w taki punkt wtedy lekko odchodzi, podważamy zapalniczke od góry tak aby troche wyszła wtedy jest nam lepiej ściągnąć element w którym jest żarówka bo można krecić zapalniczką. Element z żarówką musimy zsunąć ale najpierw musimy podważyć z dwóch stron przy górze aby zeskoczyło z zatrzasków, powinno zejść lekko. Ja niestety nie miałem przy sobie nowej żaróweczki a poza tym mam pomarańczowe to kółko i musze sobie jakoś załatwić białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem się do żarówki, zgodnie z waszymi opisami. Nie mam auta od nowości, więc nie wiem, czy podświetlenie powinno działać cały czas (przy włączonych światłach) czy tylko gdy korzystamy z gniazda zapalniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej,

 

Doszedłem do ostatniego kroku który prezentuje Driver. Jednak jak wyjąć samą żarówkę z tej szarej obudowy? Moja szara obudowa wydaje się trochę różnić. Nie da się wyciągnąć żarówki na wprost. Rozkłada się ją jeszcze na pół czy żarówkę trzeba pochylić i wyciągnąć np. jakimiś szczypcami?

Próbowałem żarówkę pochylić i wyciągnąć ale pękła. Nowa teraz niestety nie styka.

Edytowane przez Sawior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!