Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadł mnie problem stuków w zawieszeniu przy wolniej jeździe po drobnych dziurach. Coś się tłucze ale mechanik twierdzi że wszystko sztywne. Na postoju przy szybkich ruchach kierownicą czuć lekkie stuki. Zajrzałem pod nogi kierowcy a tam krzyżak jakby miał luz i sobie puka a to płukanie rozchodzi się na całe zawieszenie. Miał już ktoś przygody z takim problemem w Megane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Krzyżak ogólnie ma odpowiedni luz bo inaczej to by się już dawno rozpadł zobacz czy kręcąc na postoju nie przeskakuje przez ewentualne pęknięcie jednej ze stron? Przerabiałem ten temat ostatnio w Clio ale żeby Megane dopadł w tak młodym wieku? Tylko tam był pęknięty i przeskakiwał to dźwięk był wzorowanego metalu o metal nie dało się jechać i tego słuchać 

Wspomaganie elektryczne posiada odboje na listwach może one Ci pukają jak na postoju przy skrajnie skreco ej kierownicy to sprawdzasz a jak podczas jazdy na nierównościach to mimo sztywności sprawdziłbym łączniki stabilizatorów i gumy na stabilizatorze czy nie oberwane może być sztywno ale nie sztywniutko i taki jest efekt po wymianie może nastać bloga cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem Notę Techniczną Renault o konieczności dokręcenia śruby M8  mocującej krzyżak do wałka kolumny. Dotyczyło to starszych wersji megane. Można spróbować dokręcić tę śrybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2020 o 08:20, aniewa napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

A muszę sprawdzić. Dostęp do niej jest w miarę łatwy i też może tam być luz. 

Dnia 5.10.2020 o 07:27, Refild napisał:

Jesteś pewien? Krzyżak ogólnie ma odpowiedni luz bo inaczej to by się już dawno rozpadł zobacz czy kręcąc na postoju nie przeskakuje przez ewentualne pęknięcie jednej ze stron? Przerabiałem ten temat ostatnio w Clio ale żeby Megane dopadł w tak młodym wieku? Tylko tam był pęknięty i przeskakiwał to dźwięk był wzorowanego metalu o metal nie dało się jechać i tego słuchać 

Wspomaganie elektryczne posiada odboje na listwach może one Ci pukają jak na postoju przy skrajnie skreco ej kierownicy to sprawdzasz a jak podczas jazdy na nierównościach to mimo sztywności sprawdziłbym łączniki stabilizatorów i gumy na stabilizatorze czy nie oberwane może być sztywno ale nie sztywniutko i taki jest efekt po wymianie może nastać bloga cisza

 Muszę chyba ściągnąć łącznik i zobaczyć bez obciążenia czy nie jest już wyrobiony.

Dnia 5.10.2020 o 08:20, aniewa napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz i to drugi raz :!: 

Masz dostęp do tej noty? 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Dnia 5.10.2020 o 08:45, Kriss87 napisał:

A muszę sprawdzić. Dostęp do niej jest w miarę łatwy i też może tam być luz. 

 Muszę chyba ściągnąć łącznik i zobaczyć bez obciążenia czy nie jest już wyrobiony.

Masz dostęp do tej noty? 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

O co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 5.10.2020 o 08:20, aniewa napisał:

Kiedyś czytałem Notę Techniczną Renault o konieczności dokręcenia śruby M8  mocującej krzyżak do wałka kolumny. Dotyczyło to starszych wersji megane. Można spróbować dokręcić tę śrybę.

gdzie dokładnie zlokalizowana jest ta śruba M8 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!