Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szymekwt19i

Megane II phII Megane II ph II 2.0T Sprężyny zawieszenia

Recommended Posts

Cześć 

Zastanawiam się na wymianą sprężyn zawieszenia w mojej megane na eibach. Głównie chodzi mi o utwardzenie zawieszenia. 

Czy zestaw prokit występuje tylko na -30 mm?

W aucie mam i gaz i haka i jak coś jeszcze wrzucę w bagażnik to dupa siada. Chciałbym trochę auto obniżyć i zrobić twardsze z tyłu. 

Ja ostatnio wymieniałem w HB sprężyny i amortyzatory. Jeżeli nie zależy Tobie na obniżeniu a na utwardzeniu to wystarczy założyć nowe sprężyny i amorki. Ja założyłem sprężyny Lesjofors do HB 5D i amortyzatory TRW JGT1114T. Stoi o 2 cm wyżej (mam butlę) i jest bardzo sztywny - nie buja jak wcześniej.

Nie trzeba wzmocnionych aby był sztywniejszy. Moje nowe i stare sprężyny, długość swobodna była identyczna. Sprężyny zużywają się jak wszystko inne. Stają się coraz bardziej elastyczne, bardziej rezonują dodatkowo zużywając już wyeksploatowane amortyzatory na naszych drogach.

Jeśli chcesz aby jeszcze wyżej stał: można spróbować założyć od kombi (są dluzsze), ale amortyzatory JGT1114t mogą być za krótkie - wtedy trzeba by kupić też od kombi. 

Ja ze swojego wyboru jest bardzo zadowolony, zwłaszcza że części nie są drogie a przód już wcześniej zrobiłem. Teraz czuję się jak bym jeździł nowym autem.