Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przyznaje, że taki temat był wałkowany na forum 100 razy, ale tyle przekopałem tematów że trudno mi określić co moze być przyczyną w konkretnie moim przypadku. Mianowicie Meganka nie chce zapalić na zimnym silniku po dłuższym postoju. Dzieje się tak od ok. miesiąca. Na początku tylko dłużej pokręcił i odpalał, teraz muszę kręcić z 4 - 5 razy i wciskać pedał gazu żeby zatrybiło. Ostatnio przy odpalaniu kręciłem dopóki nie rozładował się akumulator. Był stary i do wymiany więc kupiłem nowy i wymieniłem. Niestety pomogło na jeden dzień. Teraz znowu kręci i nic. Słyszałem już takie teorie że może to być:
- czujnik położenia wału korbowego, czujnik temperatury płynu chłodzącego, cewki zapłonowe, pompa paliwowa, przepustnica, albo LPG w dolocie lub inne.
Załączam filmik z odpalania na zimnym ( rano po nocy godz 7:30)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, edi407 napisał:

Ostatnio przy odpalaniu kręciłem dopóki nie rozładował się akumulator.

Był stary i do wymiany więc kupiłem nowy i wymieniłem.

Niestety pomogło na jeden dzień.

Teraz znowu kręci i nic.

Należy przeczyścić ( Kontakt 60 ) ;

   -  klemy zaciskowe akumulatora,

  -   miejsce połączenia masowego z nadwoziem,

  -   pomierzyć napięcie akumulatora w w trakcie rozruchu,

  -   czoło oraz styki czujnika położenia wału,

  -   styki czujnika temperatury płynu chłodzącego

Wymienić świece zapłonowe oraz;

    -  zadbać aby odległość elektrod wynosiła 0,7 mm,

    -  świece i cewki muszą być suche i czyste,

17 godzin temu, edi407 napisał:

Słyszałem już takie teorie że może to być:
- czujnik położenia wału korbowego, czujnik temperatury płynu chłodzącego, cewki zapłonowe,

- pompa paliwowa, przepustnica, albo LPG w dolocie lub inne.

Zakręć gaz na butli, jeździj na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!