Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0299


Jeanik001

Rekomendowane odpowiedzi

 masz rację póki co... Zobaczymy co się będzie działo... Ewentualnie wymienię ten elektrozawór ..jakby znów wyrzuciło blad

 

   A już myślałem że będę miał spokój aż tu... Znów to samo pod górkę i błąd.... 

 Ale na szybko ściągałem inny program diagnostyczny i wykupiłem SDPROG.

Nie wiem czy warto ale cóż.. Pierw za pomocą PISTON wyskuje stary błąd... P0299

Screenshot_2021-02-06-16-58-18-840_pl.sdprog.thumb.jpg.9d556803b0e81d4e69e431882ce7e19d.jpg.

A po sprawdzeniu SDPROG.... (Dalaczam foto) w poniedziałek jadę na warsztat ciekawe co się okaże...

Screenshot_2021-02-06-15-18-49-554_pl.sdprog.jpg  Screenshot_2021-02-06-15-18-54-493_pl.sdprog.jpg  Screenshot_2021-02-06-16-59-24-298_pl.sdprog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 godzin temu, Jeanik001 napisał:

   A już myślałem że będę miał spokój aż tu... Znów to samo pod górkę i wyskuje stary błąd... P0299 

Miałeś problem w ciśnieniem doładowania, wlałeś preparat czyszczący wtryski. Nie mogło się skończyć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to też nie pomogło. Jedź do mechanika, zobacz co Ci powie, ale nie daj się namówić na grzebanie we wtryskiwaczach bo to nie to. Opisałem Ci wyżej swój przypadek, miałem dokładnie ten sam błąd, dokładnie te same objawy. Jeden mechanik chciał wymieniać wtryski - podziękowałem. Drugi całe turbo - też podziękowałem. Dopiero trzeci podszedł do tematu jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszka sterująca geometrią turbo - membrana nie trzymała i turbo dawało za niskie ciśnienie doładowania. Trzeba uważać z wymianą tego elementu, gdyż wymaga bardzo precyzyjnego spozycjonowania. Najlepiej zmierzyć suwmiarką położenie starej gruszki na dźwigni i dokładnie tak samo założyć nową. W przeciwnym wypadku turbo wciąż może dawać za niskie ciśnienie albo przeładowywać i ciężko to będzie wyregulować. U mnie naprawa się powiodła, przejechałem 70 tysięcy kilometrów i problem nigdy nie wrócił. W razie czego mogę Ci podać namiar na warsztat, który mi wtedy pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zobaczymy co powie mój magik .... I będziemy myśleć...

 

 Witam po długiej nieobecności...  Problem znaleziono..

Okazało się że uszczelka na rurze od turbo była źle założona i się obrócił czy coś...   

Teraz nie ma  już problemów. . .. 

 Wtryski sprawdził jakimś tam programem i stwierdził, że się wyrównały itp. więc nie ingerował.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!