Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju 1.6 Sce (H4M)


gizewo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli ktoś poszukuje informacji na temat wymiany oleju w 1.6 Sce H4M, to proszę. Nie stosuję się do interwału przeglądów Renault, gdyż jak dla mnie okres jest za długi. W swoich innych Renówkach, które posiadałem i posiadam, w tej chwili Laguna II ph1 1.6 K4M, no i Meganka, wymieniam między 10000km, a 15000km. Olej wlewam zawsze taki, jaki sugeruje Renault, raczej Elf, ale przy następnej wymianie do Megane może zaleję Ravenol RNV 5w30. W ostatnim czasie robiłem wymianę, a z tego względu, że mam jeszcze umowę serwisową, nie chcę przepłacać i płacić za wymianę ponad 450zł, zakupiłem oryginalny filtr i olej Elf 5w30 rn17. Robię wymianę sam nie ze skąpstwa, tylko dla zasady, ASO to nie wyrocznia, a taka kwota to porażka, a że mam warunki do tego i sama operacja nie jest skomplikowana, nic nie stoi na przeszkodzie.

Do samej wymiany nie jest potrzebny nawet kanał (ja robiłem na kanale), wystarczą nawet najazdy. Moim zdaniem nawet lepiej jak najedziemy przednimi kołami na najazdy, wtedy zleci nam prawie cały olej z miski. Jest to jednostka Nissana, a oni lubują się w umiejscawianiu korka spustu na tylnej ściance miski, co powoduje, że korek jest troszkę wyżej niż dno i część starego oleju zostaje jeszcze  zagłębieniu przed korkiem. Tak samo było w Nissanie Primera, wiem stare dzieje, ale kiedy stał on w poziomie, zawsze wlewałem oleju mniej niż producent podaje. No i po odpaleniu praktycznie po kilku minutach pracy olej znowu czarny. Po wymianach z uniesionym przodem, wlewałem zbliżoną ilość do podawanej ilości przez producenta. Tak samo zrobiłem przy Megance i z ciekawości wlałem, najwyżej bym wyciągną, 4,3l i na miarce poziom był na mx, nie ponad, czyli zgodnie z instrukcją. 

 

Do wymiany potrzebne będą:

1) klucz do filtra oleju, dojście dobre, więc nie potrzebny jakiś udziwniany

2) klucz do korka spustu oleju- nasadka 15, bądź oczkowy-płaski

3) klucz do osłony pod silnikiem-najlepiej nasadka 10, lub torx T20

4) coś do demontażu spinek, kołków tapicerskich, które dodatkowo trzymają osłone pod silnikiem, najlepiej zakupić sobie przyrządzik do wyciągania takich spinek, kosztuje grosze, a łatwiej się                pracuje niż wkrętakami, czy nożykiem.

5) jeśli ktoś ma taki kaprys, ja mam i używam, klucz dynamometryczny do dokręcenia korka spustu oleju

O pojemnikach, szmatkach, zmywaczu do hamulców nie wspominam, bo to oczywiste.

 

Materiały:

1) olej dobierałem ze strony Elfa i po telefonie do ASO 5W30 RN17. Wyszukiwarka ELF podała, że pierwszy wybór to ELF Evolution Full-Tech R 5W30 RN17 i taki zakupiłem (150zł w sklepie w mojej          miejscowości, na Alle... taniej)

2) filtr oleju Renault nr: 152085758R (22zł)

3) podkładka-uszczelka korka spustu oleju nr: 1102601M02 (7zł)

4) spinki, kołki tapicerskie do osłony pod silnikiem nr: 10180 z Katalogu firmy ROMIX (1,5zł)

 

Korek spustu oleju dokręciłem z siłą 25Nm. Źródła podają raz 20Nm, raz 25Nm.

Przy okazji wymieniłem filtr powietrza nr:165467860R, nie chciałem czekać do 60000km. Nic nie trzeba odkręcać.

 

To jest mój system wymiany.

Każdy robi to na swoją odpowiedzialność.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!