Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z mocą silnika na zimnym


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Megane III 2008 110km grudzień. Od roku borykam się z problemem z mocą auta na zimnym silniku. Teraz gdy zrobiło się zimniej problem z odpalaniem długie kręcenie zanim odpali.

 

Najpierw myślałem że jest to przepustnica więc mechanik wyczyścił ją i zrobił adaptację. Mimo naprawy auto nadal niestety źle działało nie miało mocy. Potem zostały wymienione wszystkie cewki w aucie niestety tez to nie pomogło. Posiadam megane iii grandtour (kombi) zamieniliśmy przepustnice z jednego do drugiego problem ten sam. Akumulator został wymieniony na nowy to samo. Świece były wymieniane 2 lata temu benzynę lałem z dwóch różnych stacji 98. Podłączałem też auto pod komputer zero błędów sondy lambda działają prawidłowo. Myślę nad wymianą czujnika położenia wału ale czy sens jest go wymieniać jak nie pokazuje się błąd na komputerze?

 

(Brak mocy) chodzi mi o to że gdy ruszam mogę nacisnąć pedał gazu do podłogi a auto się rozpędza bardzo powoli. To samo na innych biegach 2,3 przy 4 i 5 jakoś jeszcze to działa.

Edytowane przez conika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam taki sam samochód k taki sam problem .koło kzfr wymieniałeś,elektrozawór kzfr sprawdź.wyczytałem gdzieś na forum że winne mogą być źle ustawione zawory .sprawdź sobie korekty paliwowe szukaj tutaj problemu . Ja jeszcze walczę u mnie są mapy paliwowe rozjechane.brak mocy wypadanie zapłonu mułowaty 

 

Przeczyść sobie jeszcze map sensor ma duży wpływ na moc auta,sprayem do czyszczenia EGR lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koledzy z forum doradzają przegonić auto żeby mapy pozbierac bo odczyty korekt nam wysokie .sprawdzałeś korekty paliwowe ,ja kieruje się teraz pod kątem wtrysku paliwa i korekt,u mnie też nie ma check niby jeździ ale reakcja na pedał gazu jakby opuzniona .Jak się coś zmieni to się odezwę

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5 :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukas25 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

 

U mnie nie ma opóźnienia na pedał gazu, ja wciskam go w podłogę do końca i auto się toczy a nie jedzie. Na 1 przy 2500 obrotów coś tam zaczyna szybciej jechać ale to też nie jest to.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr położenia pedału gazu mógł się posypać. Sprawdź przeczyść styki może pomoże

Ale jak źle napiął to mógł przeskoczyć. Sam tego nie sprawdzisz, tylko mechanik. 150 zł biorą za sprawdzenie w moich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukas25 napisał:

Dlaczego ciągle mnie przedrzeźniasz :?:

 

Najgorsze jest to że nie ma żadnego błędu w kompie :( No nic jak by udało Ci się naprawić daj znać może u mnie to samo jest uszkodzone.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, conika napisał:

Najgorsze jest to że nie ma żadnego błędu w kompie :

Jeżeli mechanik twierdzi, że wszystko jest OK,

    - bo w sterowniku nie ma kodów błędów ,

    - a silnik nadal źle pracuje,

To natychmiast należy zmienić mechanika na bardziej kumatego.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak błędów - to wcale nie oznacza sprawnego silnika,

Kumaty mechanik, potrafi na podstawie skanów parametrów silnika wskazać przyczynę;

   - np; stara, wyeksploatowana sonda będzie działać ale tylko w wąskim zakresie,

   - przeskoczenie paska o 1 ząbek - nie zawsze zostanie wychwycone jako błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

I znowu :?:

 

Patrzyliśmy na sondę przez komputer odchyłów nie widzieliśmy możliwe że tak jak napisałeś pasek przeskakuje o 1 ząbek. Trudno stwierdzić będziemy grzebać dalej na pewno napisze jak znajdziemy błąd rok już się z nim bujam.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!