Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV 2017 - Bezpiecznik - oświetlenie kabiny + światła automatyczne (czujnik zmierzchu?)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

przyszedł mi do głowy pomysł wymiany żarówek oświetlenia kabiny (tych uruchamianych przez otwarcie klapki lusterka..) i podczas wymiany udało mi się zrobć zwarcie - "górne" oświetlenie kabiny przestało działać całkowicie, działają tylko "ambient lights", dodatkowo komputer pokazuje żeby sprawdzić światła automatycze - jeszcze nie sprawdzałem ale zakładam że też przestały działać. Tak sobie polepszyłem:) 

 

Oczywiście chodzi pewnie o jakiś spalony bezpiecznik, natomiast skrzyna bezpieczników jest opisana tylko częściowo i nie mogę go zlokalizować, nie widzę tam żadnego który odpowiada za oświetlnie - czy ma ktoś może pełną rozpiskę bezpieczików albo był już w takiej sytuacji i wie o który bezpiecznik może chodzić? będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie ma ich dużo ale są w takim miejscu że dość trudno się do nich dostać, a do kilku wydaje mi się że w ogóle nie da rady bez zdejmowania całej tej osłony pod kierownicą:/ ale tak czy inaczej, udało się już zlokalizować spalony bezpiecznik (szwagra kolegi znajomy elektryk wiedział i powiedział:)) - w załączeniu fotka jakby ktoś kiedyś szukał, w prostokącie bezpieczniki które są opisane na klapce, strzałka wskazuje ten który był spalony, z jakiegoś powodu te bezpieczniki są pominięte w instrukcji i legendzie:/. Dodam że ten bezpiecznik odpowiada za czujnik opadów/natężenia światła, czujnik temperatury w kabinie i lampki sufitowe.

 

IMG_20201203_180129.jpg

Edytowane przez rasbakindan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!