Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Can Clip Reprog. Jaki prostownik polecacie? I kilka innych pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam swoją przygodę z Clipem. Jak wiadomo, do niektórych procedur wymagany jest prostownik (Reprog). I w związku z tym mam pytanie do posiadaczy Clipa używających Reproga. Jaki prostownik polecacie do tego celu? Kwota 150-200zł będzie wystarczająca? Obecnie mam jakiś stary prosty prostowniczek, wolny, bo tylko 4A. Rozumiem, że potrzebny jest mocniejszy. Może ktoś coś poleci? Będę bardzo wdzięczny. 

 

Drugie pytanie to jaką wersję Clipa i Reproga polecacie do Megane II 2007? Obecnie mam Clip v202 i Reprog v191 ale na przykład w UPC mam nie aktywne pole zapis konfiguracji. Nie wiem czy zależy to od wersji Clipa. 

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie prostownik 4A nie daje rady. Chyba chodzi o to, żeby Clip stałe widział napięcie 12.7v przez OBD. Biorąc pod uwagę niewielkie różnice odczytów na akumulatorze musi być trochę więcej. Na tym prostowniku udaje mi się uzyskać nawet 12.9v, i więcej ale to po całej nocy ładowania. I po włączeniu zapłonu i Clipa szybko to spada do 12.5-12.6v czyli wciąż za mało żeby uruchomić Reprog (a prostownik cały czas podłączony) Stąd pytanie o prostownik. Zawsze zostaje opcja powrotu do wersji Clipa poniżej v160 (podobno od v160 wymagany jest prostownik) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2020 o 06:58, Pitrek napisał:

Z tym akumulatorem to niekoniecznie ale Twój prostownik jest raczej padnięty. 

Kup sobie z Juli, Lidla czy Biedronki tego automata za 50-60 zl i Ci wystarczy. Byle z wyświetlaczem żeby było widać jak postępuje ładowanie. Ja mam z marketu marki Hamron 4A i chodzi elegancko. 

Prostownik

Te tanie ładowarki automatyczne do wszystkich rodzajów akumulatorów, po ustawieniu zwłaszcza na ładowanie AGM napięcie nie przekroczy w instalacji 15V. Nie wiem czy te ładowarki podtrzymują podwyższone napięcie czy kończą ładowanie i czekają aż napięcie na słupkach spadnie poniżej jakiejś wartości.

Ja mam ładowarkę Agri, po naładowaniu obniża napięcie do 13,2 V i tak trzyma małym prądem (~0,3 A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!