Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ECU Tweaker czyli ddt4all na Androida


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie łączą się z szyną CAN a ten drugi z aukcji wykorzystuje dodatkowe protokoły które nie są wymagane dla M II lub M III. Dla M III obojętne czy kupisz pierwszy z aukcji czy drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie, sprzedawca twierdził że icar się nie łączy z szyną can, widocznie coś nieświadomy był. Ostatnie pytanko, mam jeszcze clio iv i focusa mk2 w rodzinie czy ten icar też do  nich wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju 2020 kupiłem na Ali https://pl.aliexpress.com/item/4000018207526.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.76105c0fA79akW

Ma przełącznik na forda, działa z windowsem bez zastrzeżeń. Polecam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z win 10 ci działa? Dziwną rzecz przeczytałem w tej ofercie: 7. Ten działa tylko z samochodem benzynowym. To nie może pracować z samochód z napędem diesel.

Czy to możliwe? Mam wszystkie diesle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam same diesle i odczytuje wszystkie parametry. Korzystam z Win 8.1 bo to trochę starszy laptop. System nie ma znaczenia dla interfejsu natomiast niektóre programy nie zawsze będą działać z najnowszym windowsem. DDT4all powinien działać na win 10. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aniewa napisał:

DDT4all powinien działać na win 10. 

Działa na win 10 i 11. Sprawdzone.

 

36 minut temu, aniewa napisał:

Korzystam z Win 8.1 bo to trochę starszy laptop.

Do celów diagnostycznych mam x201 z 2011. Legalny Win 11 śmiga, aż miło

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany, zaraz idę ze smartfonem na parking sprawdzić czy mi w M3 działa ELM327 w wersji BT i DDT4All. Wolałbym jednak nie grzebać w samochodzie z poziomu smartfona z małym, dotykowym ekranikiem, bo pewnie niewiele będzie widać i można łatwo coś namieszać. Tu pytanie - czy ktoś ma link do instalacji tego programu na Win (8)? Czy podlinkowana tu baza danych będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ddt4all ma jakieś problemy z komunikacją z samochodem. Niby próbuje się łączyć, skanuje, a potem wyskakuje "select ECU type to auto identify" i na tym koniec. Tylko skąd ja mam wiedzieć jaki tam siedzi ECU i w ogóle nie mam pojęcia gdzie się to klika - nie znalazłem tam niczego takiego. Ściągnąłem Torque Lite, łączy się (niestety potem się zrywa) ale tam pewnie czujników kół nie wyłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDT4all przy prawidłowym ELM 327 łączy się bezproblemowo z samochodem i po kliknięciu w lupkę odczytuje zainstalowane sterowniki. Te z pełnym dostępem wyświetlone są na zielono a te z podobną bazą danych na czerwono. Torque w wersji lite łączy się tyko z silnikiem i niewiele odczyta bez dodatkowego PID dla tego silnika.

Możesz pobrać w pełni działające ddt4all na windows np. z tej strony: https://cloud.mail.ru/public/4mtR/2PLQ7JcmG

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!