Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jeszcze raz wycieraczki...


Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch latach od wyjazdu z salonu wymieniłem pióra wycieraczek przednich, które w mojej opinii dokonały żywota - zostawiały cienkie smugi na różnych wysokościach. Jako że byłem z nich bardzo zadowolony kupiłem komplet w ASO. Tu pojawiło się lekkie zdziwienie, ponieważ po wymianie przy prędkościach 120+ pióro od kierowcy ewidentnie podskakuje w dolnym zakresie - nie dociska w dolnej jego części i zostawia na wpół rozmazaną plamę wody, która zasłania widoczność. 

 

Nadmieniam ze pióro skakało mi w aucie praktycznie od wyjazdu z salonu, czy to na postoju, czy tez przy dużych prędkościach, natomiast do pierwszej wymiany problem ze zbieraniem wody nie istniał.

 

Zacząłem drążyć temat, bo auto użytkuje głównie na autostradach i zależy mi na poprawnym działaniu wycieraczek przy każdej prędkości - mycie szyby clinem, denaturatem, izopropanolem, próba dogięcia ramienia wycieraczki, potem kupno kolejnych 3 kompletów piór (oximo, motgum, heyner - wszystkie ze spoilerem) i skończyłem na wymianie całego ramienia (sprężyna stawia dużo większy opór, niż w ramieniu które zdemontowałem, wiec teoretycznie jest lepsza). Żadne wycieraczki przy tym nie skrzypiały, jeśli to coś wnosi do rozjaśnienia problemu.

 

Co tu nie gra? Co jeszcze mogę zrobić w tym temacie oprócz ewentualnego polerowania szyby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 6.02.2021 o 23:22, terribad napisał:

Papuga :?: 

Może spróbuj z magiczną wycieraczką zanim będziesz polerował szyby. Wiele kierowców ma problem ze zbieraniem deszczu z szyby przy większych prędkościach. Tak samo ze spryskiwaniem szyby. Jak się pędzi to często maksymalnie do 1/3 wysokości szyby masz płyn. Mi OXIMO akurat najlepiej się zachowywał ze spojlerem.

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.13 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!