Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 68 KM w Clio - szarpanie na wolnych


Komarek

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj choć to Clio 3 , ale silnik taki sam

Pacjent to Clio z 2007r, 1.5 dci 68KM , silnik przejechane 210tyś , udokumentowane.

Objaw jest taki,  że na wolnych ma skoki obrotów , jakby go dławiło. W czasie jazdy wszystko super. Jest moc   nie gaśnie , nie kopci. Na zimnym bardziej,  na ciepłym ciut mniej, na światłach i klimie jak na zimnym. Ładownie 14,6 V. Wyszyszczony EGR . Wymieniony filtr powietrza. 

Paliwo zalane do pełna Vpower , do tego 200ml 2T . Na DDT wyszedł bład świec żarowych. Zakupilem nowy komplet i idą do wymiany. Do wymiany idzie też filtr paliwa - ma już ponad 4 lata i 45tyś nalotu. 

Jakieś sugestie ? 

Filmik z objawami.

 

20210205_230115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Komarek napisał:

Objaw jest taki,  że na wolnych ma skoki obrotów , jakby go dławiło.

Zapewnić aby nie było pęcherzy powietrza ;

    - w przewodach paliwowych pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana filtra paliwa nie zaszkodzi; mann; knecht, purflux,

    -może wystarczy założyć opaski zaciskowe na szybkozłączki?

   - nie może być powietrza/bąbli w paliwie pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową.

           1210134335_opaskimetaloweslimakowe.thumb.png.3deb7a9415d71d2be0c766b7be262462.png 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Poczytałem i przy wymianie filtra założę opaski na przewody. Oringi są w filtrze , nowe powinny lepiej trzymać 

 Może to rozwiązanie . Dziękuję za pomoc 

 

Więc bujamy się nadal z niedogodnością..

Samochód odebrany po wymianie rozrządu , oleje itd. Wymieniono filtr paliwa na orginalny. Sprawdzono przelewy wtryskiwaczy - jest OK. Podmieniono regulator ciśnienia paliwa - tak samo. 

Komputer pokazuje w momencie szarpnięcia poważny spadek ciśnienia paliwa. Samochód płynnie przyspiesza , dobrze odpala. 

Jakieś sugestie ? 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam to samo w moim Clio III, tj. szarpanie na biegu jałowym, potrafi nawet zgasnąć. Wymieniłem filtr paliwa, wyczyszczony egr, wymieniony przekaźnik świec żarowych bo widział jakiś błąd. Świece też wymienione. Test przelewowy wtryskiwaczy, jest Ok. Nie mam pojęcia co to może być jeszcze. 

Udało Ci się rozwiązać ten problem?

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!