Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Napinacz? - Skontroluj poduszki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Wiem, że było mnóstwo takich tematów na forum i praktycznie wszystkie przeanalizowałem. Niestety nic nie pomaga.

Mój problem tak jak w większości tematów polega na tym, iż miga sławne "Skontroluj poduszki powietrzne". Raz mam  1 dzień spokój, raz pali się ciągle a czasem na kilometrze dyskoteka na desce. I tak już z rok będzie.

Podpiąłem zwykłego elma i moim oczom ukazał się błąd załączony na screenie (B0075) - dałem w translatora: Napinacz pasów bezpieczeństwa drugiego rzędu kontrola wdrażania.

Auto z tego co wiem miało bitą kiedyś prawą stronę.

Najlepsze jest to, że odłączyłem tylny pas po prawej stronie i przejechałem się z 10km i było to samo. Dorwałem sprawny i zamontowałem.... to samo

Mówię trzeba szukać dalej. Sprawdziłem czujnik uderzenia w prawym słupku nad pasem pasażera przód. Wyczyściłem, sprawdziłem kostkę, psiknęłem kontaktem -  nie pomogło.  Przy okazji pas pasażera przód też "wydaje się" sprawny. Wiązki pod plastikami nigdzie nie przetarte. Poruszałem wtyczką od kurtyny bocznej prawej, nic się nie zmieniło.

 

Niestety mieszkam na zadupiu i nie ma zbytnio elektryka typowo samochodowego w mojej okolicy. Jest jakieś 15 km ode mnie ale z niezbyt dobrą opinią. Czy profesjonalny sprzęt diagnostyczny pokazałby mi coś innego? Lub coś więcej?

Z tego czytałem czujniki uderzeniowe są  (jeśli chodzi o boki) w słupku centralnym i w drzwiach pasażera przód ? Czy w tylnych drzwiach występują takie czujniki? Czy zamki pasów bezpieczeństwa z tyłu mogą mieć związek z sytuacją?

 

Może macie dla mnie jakieś rady. Za każdą odpowiedź dziękuję.

 

 

Megane 3 1.5 DCI 106 km. 

Screenshot_20210129-180417.jpg

Edytowane przez SheN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz elma to ściągnij sobie darmowy pyclip lub pyren i przeskanuj samochód. Otrzymasz dokładny i wiarygodny opis błędu. Gdy na niego klikniesz to otrzymasz też kontekst wystąpienia tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PyClip: Obwód zwijacza tylnego prawego

DF252 (80751B)

 

Pas wymieniłem w sobotę. Na 1 dzień był spokój. Dziś znów to samo... co sądzicie?

 

Da się powiększyć jakoś w tym Pyclipie napisy?

 

Screenshot_20210322-195613_PyClip 180+.jpg

Edytowane przez SheN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość czcionki zmienisz w ekranie startowym aplikacji, ustaw np. 38. Kliknij w błąd to otrzymasz więcej o tym błędzie. CO oznacza obwód otwarty, może jakaś przerwa we wtyczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w sam błąd wyskakuje tylko przebieg od wykrycia usterki który jest błędny, ale znalazłem inne ciekawe informacje. Mógłbyś spojrzeć między innymi na wskazane wartości? Coś niepokojącego tu znajdziemy?

Screenshot_20210322-204013_PyClip 180+.jpg

Screenshot_20210322-203856_PyClip 180+.jpg

Screenshot_20210322-203915_PyClip 180+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jedyna wartość odbiegająca od normy to "impedancja obwód 12." Taka wartość nie powinna występować. Może jest to związane z napinaczem tego tylnego pasa. Nie mam rozpiski który obwód odpowiada konkretnemu elementowi systemu. Odłącz ten napinacz i sprawdzisz, czy impedancja wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie miałem czasu napisać wcześniej.

Walczyłem dalej i wpadłem na pewien trop. 

Otóż psiknąłem dziś kontaktem w zapinkę pasa prawego tylnego fotela gdy akurat nie palił się błąd.

Impedancja obwodu 12 wynosiła wtedy 2.70 ohm (screen)

Po psiknięciu błąd z automatu się zapalił i impedancja tego obwodu skoczyła powyżej 25 - jak wcześniej.

Myślałem, że zapinka pasa odpowiada tylko za funkcję -> pas zapięty, pas nie zapięty.

Widocznie obydwie rzeczy: napinacz i zapinka muszą być sprawne i są powiązane.

Pytanie: czy ktoś rozbierał taką zapinkę, jak to zrobić i co mogło się tam zepsuć?

Jeśli nie da się tego naprawić to chętnie kupię coś takiego... może ktoś z forumowiczów ma?

 

Screenshot_20210323-185256_PyClip 180+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!