Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Tarcze Klocki Zaciski w Meg3 1.4 TCe 130km Hatchback


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Meg3 1.4 wersji gt. Line fajna sztuka sprowadzona z Niemiec na liczniku 130 000 przejechane, staram się auto odświeżyć i przystosować do codziennej jazdy z dzieckiem ma być bespiecznie przede wszystkim, wszystkie filtry wymienione, olej silnikowy i hamulcowy i płyn chłodniczy zalany świeży, świece nowe błędy skasowane, dzisiaj oddałem auto na:

 

Wymianę oleju w skrzyni biegów 

Wymiana paska klinowego 

Czyszczenie przepustnicy i sprawdzenie buczenia w niej, niby to normalne ale jak dla mnie coś głośno ostatnio pracowała. 

Wymianę linki od ręcznego bo na jedną stronę nie łapał ?

 

Przymierzam się po tych wymienianych zleceń wyżej do 

 

Klocków, zacisków, tarcz

I tutaj liczę na waszą pomoc jaką dobra firmę polecacie i jakie klocki by nie zabrudzić felg najlepiej, liczę na jakiś link do aukcji np. Allegro 

W razie co zostawiam ViN: VF1BZ1V0643595201

Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam ?

 

 

passat-memy-3.jpg

Edytowane przez dzik_wlkp
Nazwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dzik_wlkp zmienił(a) tytuł na Wymiana Tarcze Klocki Zaciski w Meg3 1.4 TCe 130km Hatchback

Zakładałem bosch, trw, febi głównie to mogę polecić. bosch komplet nie pyli jakoś mocno. Numery części mogę później podać to popatrzysz pewnie na allegro będzie taniej. Napisz tylko czy masz elekt. hamulec postojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, elektryki w tym modelu nie ma za dużo a hamulec jest klasyczny pozbawiony elektryki na moje szczęście, i tak wychodzę z założenia im mniej tym lepiej dla portfela ? 

 

No jeżeli korzystasz czy korzystałeś to poleć, jakiś najlepszy wariant dla mnie, wolę sam zamówić i dostarczy mechaniorowi coś co jest sprawdzone i nie przepłacić. 

 

Jest pełno tematów ale nie wiem czy do mojego modelu dlatego założyłem nowy temat świeży. 

Edytowane przez dzik_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceramicznych:

(przód)

ATE - (ATE 13.0470-7266.2) + tarcza ate (ATE 24.0124-0221.1)

TRW to są DTEC czyli porównywalne do ate ceramic, też są ceramiczne(TRW GDB1789DTE) + tarcza trw (TRW DF6072)

polecają jeszcze (sam nie miałem z nimi do czynienia) JURID - (JUR 573268JC)

Ze zwykłych:

BOSCH (BOS 0986494441) + tarcza bosch (BOS 0986479C62)

 

W wolnej chwili coś postaram się jeszcze dopisać, chyba że koledzy z forum szybciej dadzą odpowiedź. Z trw korzystałem też ze zwykłych, ale nie pamiętam jak one się mają do pylenia w porównaniu z boschem. Kolejność przypadkowa.

https://megane.com.pl/topic/64509-tarcze-i-klocki-hamulcowe-na-jakie-wymienić

rozkodowany vin: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=ku--xmcwanpx

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź naprawdę doceniam, jeżeli ktoś ma jeszcze doświadczenie chłopaki pisać, wiem że kiedyś już opisaliście ale świeży temat, jestem nowy potrzebuje pomocy w doborze podzespołów i serio wierzę że macie już pewne tematy za sobą z którymi się podzielicie by dla tagiegie pelbsu zaoszczędzić paru polskich złotówek ?

 

 

 

Dnia 30.03.2021 o 22:57, zephir napisał:

Z ceramicznych:

(przód)

ATE - (ATE 13.0470-7266.2) + tarcza ate (ATE 24.0124-0221.1)

TRW to są DTEC czyli porównywalne do ate ceramic, też są ceramiczne(TRW GDB1789DTE) + tarcza trw (TRW DF6072)

polecają jeszcze (sam nie miałem z nimi do czynienia) JURID - (JUR 573268JC)

Ze zwykłych:

BOSCH (BOS 0986494441) + tarcza bosch (BOS 0986479C62)

 

W wolnej chwili coś postaram się jeszcze dopisać, chyba że koledzy z forum szybciej dadzą odpowiedź. Z trw korzystałem też ze zwykłych, ale nie pamiętam jak one się mają do pylenia w porównaniu z boschem. Kolejność przypadkowa.

https://megane.com.pl/topic/64509-tarcze-i-klocki-hamulcowe-na-jakie-wymienić

rozkodowany vin: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=ku--xmcwanpx

Przy okazji zerknij czy taka cena to dobra cena za taki zestaw i powiedz mi jakie zaciski dobrać, chodzi o firmę bo jest ich mało ale mimo wszystko jest w czym wybierać, a chciałem kupić nowe i sobie je przepiaskowac. 

Screenshot_20210331_214001_de.autodoc.gmbh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie bez rabatów:

tył klocki ATE 13.0470-2740.2 155zł + tarcza tył ATE 24.0108-0116.2 276,58zł
przód klocki ATE 13.0470-7266.2 200zł + tarcza przód ATE 24.0124-0221.1 200zł

Widzisz gdzieś pare złotych taniej, raz parę złotych drożej.
 

stacjonarnie - 1308,16zł
punktolejowy (znany pod wieloma nazwami na allegro) - 1209,80zł
motonet (z allegro) - 1155,50 zł
autodoc (chyba stamtąd chcesz zamowić - podobna kolorystyka aplikacji) - 1094,63zł

 

Albo swoje zregenerować i kupić tylko tłoczki, uszczelki itd. albo kupić zregenerowane. Musisz się zastanowić jaką opcję chcesz wybrać. Kupno zregenerowanych to już nie musisz piaskować i się tym całym procesem zajmować. Wtedy płacisz za zaciski + kaucja wiadomo. Trw ewentualnie.

 

Widziałem, że niektórzy lakierują płaszczyznę która przylega do koła bo ona zaraz rdzewieje. Nakładają smar, np. miedziany na tarcze, później lakierują, a na końcu ładnie szmatką ściągają smar. Nie głupie, bo jak oklejasz gazetami to nigdy równo nie zrobisz. Albo smar suchy.

Edytowane przez zephir
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, z tym twoim przelicznikiem cenowym. Obdzwoniłem sklepy stacjonarne i identycznie mi wycenili te ATE na które poluję i w zasadzie przekonałeś mnie do nich. Jutro zapytam się ile mechanik sobie zawoła za te klocki tarcze i będę wiedział czy wyjdzie taniej czy drożej.

Jak drożej to sobie zamówię z auto doc. Dobre oko masz, co do zacisków. Orientujesz się czy osoby zajmujące się piaskowanie i przy okazji mechaniką są w stanie mi to zrobić od ręki i po przeschnięciu zamontować to bym trochę zaoszczędził na zaciskach. I jeszcze jedno pytanie czy masz jakieś tuleje wahaczy, które polecasz, bo je przy okazji też bym chciał odświeżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć wcześniej mechanik mi zmieniał to od razu na zregenerowane, a jak robiłem samemu to oddałem razem z jarzmami po prostu na śrutowanie i malowanie,a później składałem we własnym zakresie.

Edytowane przez zephir
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu już i tak pytam o szczegóły jak baba, o kolor paznokci :)dobra tuleje wezmę standardowe już będę polegał na mechaniku co do części, to sprawdzałem ceny w internecie i w sklepach w Poznaniu więc jeszcze zobaczę za ile mi części sprowadzi mechanik. Co do zacisków nie uśmiecha mi się specjalnie brać nowych by je opiaskować i pomalować gra nie warta świeczki, fajnie by było te co mam ogarnąć ale nie wiem czy robią to od ręki i się postaram dowiedzieć jak się dowiem dam znać, myślę że to tyle i dzięki za info odnośnie przesyłek z Niemiec jeżeli chodzi o autodoc. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!