Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagnet kupno-przeróbka - Megane III 1.6


jose22

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem bagnet z allegro  do silnika 1,6  16V. Cena   18pln wykonanie dobre, materiał - sprężysta linka stalowa  prezentuje się lepiej od orginalnego.Tyle plusów.
Sprzedawca napisał że nadaje się do wielu modeli samochodów lista zawiera 36 pozycji choć naklejka na opakowaniu produktu mówi tylko o Clio III 1.4/1.6 .

B1.thumb.JPG.791d972398be02fed1f1f9a9f6bf38ac.JPG

 

B2.thumb.JPG.01abde1b2fc296c436fac0a8f3d581fe.JPG

B3.thumb.JPG.ea67e5fc8b043b30af8ea41c3c79b588.JPG


Zmierzyłem orginalny bagnet, jest dłuższy od zamiennika o 1cm
 odległość od korka do znaku  max  _ 50.0cm
 odległość od korka do znaku  min  _ 53.1cm
Przeniosłem wymiary na nowy bagnet. Znak min jest w tym miejscu co potrzeba  wystarczy jedynie przesunąć do góry znak max  podcinając
plastik.Technika dowolna nóż, pilnik ja użyłem dremela.

B4.thumb.JPG.e07ac5c907d771cd7d02fc10f689c9c4.JPG
Kilka minut majsterkowania i mam bagnet odpowiedni do mojego silnika,  wreszcie nie boję się że przy wkładanu go połamię. Jest o 1cm krótszy ale nigdy nie miałem poziomu oleju niższego niż minimalny więc ta różnica w długości jest bez znaczenia.Przeróbka ratuje przed wyrzuceniem do śmieci towar źle opisany przez sprzedawcę. Gdybym wiedział że jest  dedykowany do  Clio III nigdy bym go nie kupił.

  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej! 

Kupiłem coś podobnego bo sprzedawca twierdził, że wskazania są identyczne, niestety nie są. Mam wobec tego pytanie - czy po przesunięciu tego plastiku on siedzi na tyle mocno, że się nie zruszy przy wkładaniu czy wyjmowaniu bagnetu? Jeśli tak to może też przerobię i zostawię, ale jak mam nie mieć pewności czy on się nie przesunął to mogę jeszcze zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, odsyłam. Znak dałoby się nanieść, ale on w ogóle nie da się wprowadzić do końca w tą prowadnicę. Trzeba po prostu się delikatnie obchodzić z oryginałem. Inny zamiennik, który już zastałem w aucie po kupnie sprawiał takie same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Bagnet kupno-przeróbka - Megane III 1.6

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!