Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zamiana turbosprężarki na wastegate na turbo ze zmienną geometrię 106KM


corrado

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Mam pytanie, czy jest możliwe zamiana turbosprężarki z 86KM na wastegate`cie na turbo ze zmienną geometrię z wersji 103/106KM ( Nissan Qashqai, Modus, SCENIC 2, etc).

Tu i tu jest sterowanie podciśnieniem, sprawdzałem nr OEM uszczelek kolektorA wydechowego i rurek zasilania olejem turbo i są te same. Różnią się jedynie katalizatorem - inna flansza ale też w sumie taki sam "naleśnik".

 

Czy ktoś robił taki zabieg ? Noszę się ze zwiększeniem mocy i zastanawiam się nad tym, ewentualnie zrobiłbym turbo hybrydową ze zwiększonym kołem kompresji ze starej turbo ale to wiązało by się z większym turbo lagiem .... i max moment obrotowy byłby wyżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, corrado napisał:

Mam pytanie, czy jest możliwe zamiana turbosprężarki z 86KM na wastegate`cie na turbo

ze zmienną geometrię z wersji 103/106KM ( Nissan Qashqai, Modus, SCENIC 2, etc).

1/ Czy silnik ma układ wtryskowy delphi czy siemens?

     - w przypadku delphi szkoda zachodu,

2/ Nie wystarczy chip tuning??? ;

      Chip tuning Renault ,

3/ Jeżeli nadwozie w b;dobrym stanie to może przekładka silnika z 1,9 dci ;

      Zmiana silnika na 1.9 dCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. delphi z tego co wiem ale musiałbym jeszcze raz potwierdzić.

2. już jest

3. zmiana całego silnika to już chyba za duże koszty bo dochodzi oprócz silnika, osprzętu również ECU, zegary, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten jest ;

 - bez koła dwumasowego,

 - turbosprężarka ze stałą geometrią,

 - brak fap-a,

 - bardzo dobry do jazdy po mieście i na krótkie dystanse,

 - szereg ludzi poszukuje takiego ;

       - w dobrym stanie,

       - do jazdy do pracy na dystansie 5-7 km w jedną stronę,

       - zamiast roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujesz, żeby go sprzedać ☺️ Szkoda bo jest doinwestowany... i ze znajomą mi przeszłością ... a kupujący i tak bedzie narzekał... i nigdy nie dostanę normalnej kwoty...

ale wróćmy do tematu :

czy ktoś montował turbo ze zmienną geometrią w 1.5dci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!