Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi kopci na biało i telepie po rozruchu


NanoSoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy

Wiem, że temat na pewno był niejednokrotnie wałkowany ale nigdzie nie udało się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na problem. 

Posiadam nissana Note z 1.5 dCi. 

Ponad rok temu wymieniłem w nim świeże żarowe (wszystkie 4 były spalone ). Później okazało się, że pompa wtryskowa opiłkuje i test u mechanika wykazał, że 1 z 4 wtrysków leje. Więc został wymieniony oraz pompa wtryskowa a został także rozrząd + pompa wody i wszystkie płyny. Wymiany olejów i filtrów zawsze na bieżąco. 

Jednak pewnego razu tydzień / dwa temu zapaliła się kontrolka check engine. Na drugi dzień auto podczas rozruchu nie mogło odpalić krecił 2-3 sekundy za długo i puszczał kłęby białego dymu. W tej chwili kręci jakieś 4-6 sekund. I również puszcza dym. 

Wykonałem test na wtryski jednak żadne nie leje. Ale po podpięciu pod komputer okazuje się, że jeden jakby nie załączał się przy starcie silnika a później już pracuje. Odczytany został również błąd z elektryką. 

Wykonałem również test szczelności uszczelki pod głowicą, okazało się, że płyn w testerze nie zabarwił się ale wyszło jednocześnie że układ wytwarza podciśnienie bo płyn po otwarciu się termostatu został zassany do zbiornika z płynem chłodniczym. 

Silnik miał również test na ciśnienie i trzyma niemal jak fabrycznie. 

Mógłby mi ktoś doradzić co mogę z tym zrobić ? 

Gdzie dalej szukać przyczyny ? 

Dodam, że po około minucie do dwóch auto normalnie jeździ jak gdyby nigdy nic i nie traci mocy, normalnie pracuje silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, NanoSoft napisał:

Później okazało się, że pompa wtryskowa opiłkuje i test u mechanika wykazał, że 1 z 4 wtrysków leje. Więc został wymieniony oraz pompa wtryskowa a został także rozrząd + pompa wody i wszystkie płyny. Wymiany olejów i filtrów zawsze na bieżąco. 

Poczytaj; Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wyczyszczony został również cały układ paliwowy (cały tor od baku aż do pompy) 

Mój drugi samochód Audi a4 B8 tankuje na tej samej stacji z tego samego dystrybutora mniej więcej od 2 lat i kurcze nigdy problemu żadnego z paliwem nie było. 

Pompa wtryskowa oczywiście Delphi u mnie, tylko jak wytłumaczyć że fakt, że na tą chwilę opiłków brak. W pompie zarówno jak i na wytryskach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, NanoSoft napisał:

Pompa wtryskowa oczywiście Delphi u mnie, tylko jak wytłumaczyć że fakt, że na tą chwilę opiłków brak;

  - W pompie zarówno jak i na wytryskach. 

Z którego roku auto???

 

Godzinę temu, NanoSoft napisał:

Mój drugi samochód Audi a4 B8 tankuje na tej samej stacji z tego samego dystrybutora mniej więcej od 2 lat

  - i kurcze nigdy problemu żadnego z paliwem nie było. 

Czytaj dokładnie temat; 

   -  wina pomp delphi do roku 2006 leży po stronie ich technologii materiałów z jakich została wykonana bieżnia

       tłoczków pompy  wtryskowej,

   - bieżnia ulega tzw; łuszczeniu i tym samym produkuje opiłki metalu;

         - które są mikroskopijne,

         - żaden magnes ich nie wychwyci,

         - opiłki niszczą wtryskiwacze.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!