Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Classic 1.6 16V Rozrusznik "cyka" ale nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 miesiące temu miałem problem ze swoją renatką z 2000 roku po lifcie. Konkretnie .. po przekręceniu kluczyka na zapłon i dalej żeby odpalić auto nie chciało odpalać, rozrusznika nawet nie było słychać. Została wymieniona bateria w pilocie i jednocześnie oddałem do regeneracji rozrusznik (zostało wymienione automat, tulejki i coś jeszcze) od tej naprawy rozrusznik kręcił bez problemu ale wydawało mi się że dalej jakoś "dziwnie" kręci. Teraz po 3 miesiącach od naprawy i regeneracji znowu problem powrócił .. na początku auta nie dało się odpalić co kilka razy a teraz już w ogóle nie odpala. Jedynie teraz jest taki objaw jak przekręcam kluczyk na zapłon to kontrolki się świecą kręcę dalej żeby zapalić i słychać jakby się zazębił z kołem ale nie kręci. Masy też były sprawdzane wszystkie są okej i akumulator też wymieniony ma zaledwie 2 miesiące. Stacyjka byłą robiona parę dni temu. Gdzie szukać przyczyny bo ja już jestem głupi ... wszystko wymienione (rozrusznik regeneracja, bateryjka pilota też, akumulator nowy, stacyjka wymieniona) czy może to być rozrusznik ? Niby był regenerowany 3 miesiące temu więc raczej wątpię że może to być on ... Może immo ? Tylko wydaje mi się że immo blokuje żeby nie zapalił a nie żeby nie kręcił (kiedyś dla próby próbowałem odpalić kluczykiem bez immo i kręcił ale nie zapalił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w lifcie masz jeszcze skrzynkę z bezpiecznika w podszybiu, warto tam sprawdzić jak wyglądają styki. Ja bym posprawdzał jeszcze zasilanie rozrusznika, czy nic tam nie zaśniedziało. Jak mi zaśniedziała skrzynka z bezpiecznikami w podszybiu to też miałem problemy z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik na klemie plusowej. On jest zintegrowany z tym grubym czerwonym kablem. Po wielu latach mógł się ukruszyć i nie ma przejścia do zasilenia silnika rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!