Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego


yetiwest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Kilka razy zdarzyło mi się, że podczas wrzucania wstecznego zgrzyta w skrzyni biegów z 1-5 nie ma problemu. Nawet jak wcisnę sprzęgło jeszcze raz to się zdarza. Najlepszym chyba sposobem jest wrzucenie innego biegu i dopiero sprzęgło. Z czym może być problem i jak sobie z nim poradzić.

Autko ma teoretycznie przejechane 125200 km, a praktycznie to tylko samo auto wie :)

1.4 16V ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo jest u mnie w scenicu, jeszcze czasami problem jest przy wrzucaniu wstecznego pod górkę. Najczęściej u mnie to występuje przy zimnym silniku, ale wystarczy wrzucić 2 i później już wchodzi. To jest właśnie to o czym często piszą w gazetach, że skrzynie Renault są nieprecyzyjne, mi to nie przeszkadza i nie będę z tym walczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yetiwest, kolejnym razem przed wrzuceniem wstecznego dobrze się zatrzymaj w miejscu i dopiero powoli wrzuć wsteczny. Zgrzyty wywołuje również jak z jedynki szybo się przełączasz na wsteczny. poczekaj aż obroty na wałkach się wyrównają (wsteczny nie ma synchronizacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, Prezes nic z tych rzeczy. Próbowałem już wszystkiego i nadal to samo. Po prostu ten typ tak ma. Jedyna rada to wrzucić dwójkę i później już wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yetiwest, przed wrzuceniem wstecznego dobrze się zatrzymaj w miejscu

 

Dziś stałem w miejscu i chciałem wycofać więc to na pewno nie z powodu ruch auta.

Sprzęgło też na pewno wciskam do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, powrócę do tematu. Też miałem problem ze zgrzytaniem wstecznego, wymieniłem dwa dni temu sprzęgło i wszystko chodzi gładko. Jakież było moje zaskoczenie gdy zostawiłem samochód na górce i wsteczny zgrzyta! Wrzuciłem więc ponownie wsteczny i to samo - zgrzyt. Dodam, że dzieje się tak tylko gdy samochód stoi na pochyłej drodze. Czy to możliwe przy nowym sprzęgle?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Meganke z 96' 177 tys no i tak jest że słyszę zgrzyty przy szybkiej zmianie biegu. Ale moje lekarstwa na to są takie:

- gdy np z biegu pierwszego przerzucam na wsteczny czekam aż silnik spadnie z obrotów i wałki zaczną równo pracować później wrzucam wsteczny trzymając prawą nogę na hamulcu, nie ma zgrzytów czy to pod górkę czy na równym

- druga rzecz to wrzucanie wstecznego gdy samochód się delikatnie toczy, musi być "unieruchomiony"

 

W innych przypadkach nie zauważyłem żadnych zgrzytów w skrzyni biegów.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!