Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane IV w Niemczech


Pankito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowiczom.

Mam obecnie kilka rozterek ze swoim aktualnym autem i planuję oddać je do salonu (samochód wzięty w finansowanie). W związku z tym zastanawiam się czym innym mógłbym jeździć. Wstępnie zdecydowałem się na Megane IV 160 KM lub GT 205 w nadwoziu typu kombi. Wcześniej miałem Meg III Ph2 z samego początku produkcji (nabyte używane oczywiście) i niestety motor poddał się po roku, zamienił się w pojazd ekologiczny bo zaczął pić więcej wody niż benzyny na 100km. Diagnoza, pęknięty blok silnika. Niemniej byłem z auta zadowolony, gdzie z obecnego. po roku. jakby to ująć - nie jestem. Miałem już okazję jechać Meg IV i ogólne wrażenia pozytywne nawet jeśli to była bieda edyszon. Niestety zauważyłem, że zawieszenie nadal jest dość słabo tłumione podobnie jak to było w Meg III (Captur II jest gorszy pod tym względem od Meg III). Czy w wyższych wersjach wyposażenia jak BOSE lub GT nadal te dolegliwości występują? Jak wygląda ogólne wyciszenie auta? Czy to prawda, że android auto jest dostępne tylko dla modeli z połowy 2017 roku? Od auta oczekiwałbym poprawnego prowadzenia i komfortu jazdy przy prędkościach około 160km/h jak również chciałbym żeby zawieszenie nie waliło jak młotem za każdym razem gdy koło dotknie pokrywy studzienki. Kolejne auto również chciałbym wziąć w finansowanie lub leasing jeśli ktoś by podrzucił jakiś fajny pomysł. Dla ułatwionego podrzucania ofert dodam, że mieszkam 7km od Friedrichshafen, miasta w Okręgu Bodeńskim.
Tutaj jedno z przykładowych ogłoszeń którymi jestem zainteresowany:
Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe 160 BOSE-Edition als Kombi in Schwäbisch Gmünd (mobile.de)
Renault Megane Grandtour ENERGY TCe 205 EDC GT als Kombi in Dietmannsried (mobile.de)
Renault Megane Grandtour ENERGY TCe 205 EDC GT als Kombi in Klingenmünster (mobile.de) (te ostatnie niestety 300km ode mnie a w Niemczech VIN podlega ochronie danych osobowych)
Jeśli to dla kogoś problem strona działa też w języku polskim. Jedyne czego w autach z powyżej mi brakuje to właśnie android auto no i kamery cofania (poza ostatnim). Mały bajer bez którego się dobrze żyło ale jak już się poznało to jakoś szkoda porzucić. Coś jak przesiada ze starego telefonu na smartfon.

 

Zanim podejmę decyzję chętnie wysłucham opinii ludzi bardziej doświadczonych (oczywiście zastrzegam sobie prawo zrobić tak jak zechcę ?).
Z pojazdów innych marek ciekawi mnie też trochę Seat Leon ST FR, aczkolwiek w autach grupy VAG nie do końca pasuje mi ergonomia i siedzenia (siedzenia mam wrażenie, że były wygodniejsze w starych autach niż nowych). Fajny jest też Peugeot 308 SW ale te 1.2 mnie nie przekonuje a nie wiem czy te THP w wersji GT jest już bez wad czy to nadal ten sam złom co seria Prince.

Z góry dzięki za wszystkie komentarze które wniosą coś do tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!