Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Plastikowe zaślepki w podwoziu


Gość not4you

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Megane 3 2009 mam pół roku, ostatnio zaorałem zjeżdżając z krawężnika. Zauważyłem że uszkodzeniu uległ ?korek? lub coś w tym rodzaju + parę rys na zabezpieczeniu podwozia.

Całość w czymś o konsystencji towotu - zarówno wewnątrz elementu jak i na "korku" - jest to okrągły płaski plastik z białą uszczelką i 3 zębami do wkręcania. Jeden z zębów się złamał (podkleiłem klejem cyjanoakrylowym - nie wiem na ile to będzie trzymać), przeczyściłem obie powierzchnie IPA i wkręciłem to dając prócz uszczelki klej uszczelniający cx80. Jest możliwe że to coś innego niż zaślepka jakiegoś elementu konstrukcyjnego (do malowania, zabezpieczenia etc) - np smar do przekładni czy coś w ten deseń ? Wszystko co znalazłem pod zaślepka było wciskane, a pod korek miało uchwyt do wkręcania.

Nie jestem w stanie znaleźć takiego plastiku w sieci i nie jestem pewien czy to mogę tak zostawić (o ile ktoś jest w stanie powiedzieć co to mógłbym to podmienić na sprawny element. Pewnie bym to olał, ale moje autko nie ma ani grama rdzy a zabezpieczenie podwozia wygląda bardzo dobrze (poza rysami po krawężniku na gniazdach do podnoszenia które już mają podkład i czekają na baranka). Z racji braku kobyłek i kanału nie jestem w stanie zrobić dobrego zdjęcia podwozia by oznaczyć miejsce (może ktoś ma swoje ?)

Zacząłem przeglądać posty i niedawno był ten o grandtour - coś podobnego do tego. Przyda się potomnym - więc wychodzi na to że to otwór technologiczny.

Pozwoliłem se skopiować te grafikę (mimo że jest zasyfiona) bo google nic nie pokazuje.

20210813-113709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!