Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


mpzajas

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, ostatnio miałem podobny problem.

Jak wsiadałem do swojej meganki z takim samym silnikiem rano, to kręcił na trzy razy(przerywał kręcenie i zaczynał jeszcze raz i tak kilka razy).

A jak próbowałem ruszyć na zimnym silniku to się przydławiał. 

Powód był banalny. Wystarczyło przeczyścić wszystkie styki na akumulatorze.

Po prostu zimny silnik potrzebuje więcej prądu do rozruchu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w dalszym ciągu brak zmian .Rozrząd wymieniony , świece nowe założone. Błędów żadnych nie pokazuje . Mechanik stwierdził że na kompie wszystko ok . 

Powiedział że przez gaz przypuszczalnie mapy się rozjechały więc mam teraz 500 km zrobić tylko na benzynie. Jeszcze ten akumulator sprawdzę dziś.

Edytowane przez mpzajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeździe na benzynie pisał Andrzej-2010.  Myślę, że teraz posłuchasz. Jak korekty zejdą do 0 to ustawić gaz.

Z resztą gaz też wymaga dopieszczenia: filtry, sprawność reduktora (czy nie spada ciśnienie jak mocno dasz w gaz; to samo temperatura), wtryski (rozbieralne wyczyścić,  wymienić uszczelnienia i skalibrować jeżeli tego wymagają; nierozbieralne wyczyścić. Może się okazać że są zużyte i powodują uchyb dawkowania), czy sprawny "mapsensor" gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szwagier24a napisał:

O jeździe na benzynie pisał Andrzej-2010.  Myślę, że teraz posłuchasz.

Przyznam sie szczerze ze byłem sceptycznie nastawiony na to.

Wcześniej wyłączyłem gaz i przejechalem ponad 30 km. Zero zmiany. Może  faktycznie muszę dłużej pojeździć.  Wyczyscilem też klemy i podłączyłem akumulator tak na wszelki wypadek.

Odezwe sie znowu po przejechamiu tych 500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie  nie musi to być 500 km tylko około 100 km. Ważne aby silnik pracował w pętli zamkniętej. A to trudne do uzyskania na drodze. 

Miałem podobne problemy z 1.6. Winny był gaz. Trzeba było doprowadzić silnik do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc tak.

Dziennie robię 70 km . Poprawa nastąpiła po 300 km jazdy na samej benzynie. I stopniowo postępowała , po 300 km byl  mniejszy problem z odpalaniem ale do 100 procent jeszcze trochę brakowało.  Powiem tak poprawa była odczuwalna powiedzmy na 50 procent. Obecnie mam przjechane ponad 500 km na samej benzynie i określił bym to na 95 procent poprawy. Jednak trochę mu jeszcze brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!