Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1.4 TCE


Juras386

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Od jakiegoś czasu gdy silnik 1.4 Tce jest zimny pojawia się metaliczny dźwięk po stronie rozrządu. Po około minucie ustaje i już nie pojawia się. Przebieg to 73 tyś. Latem podczas upałów nawet jak auto stało kilka dni tego nie było. Pojawia się gdy jest zimniej. Czy to może być objaw łańcuszka rozrządu do wymiany? A może popychacze zaworowe mają luz? A jeśli to napęd rozrządu do wymiany to co warto przy okazji wymienić? Pasek osprzętu to wiadomo ale co jeszcze? Pompa wody? Pompa oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód masz od nowości? 73000 km to pewny przebieg? Przy tym przebiegu nawet jak olej był wymieniany co 30000 to nie powinno być żadnych problemów z rozrządem. Chyba że olej był najgorszej jakości... W moim miałem takie objawy koło 150000 przebiegu. Po lekkim przegazowaniu objawy ustępowały, więc albo już słaba wydajność pompy albo przycinający się napinacz. Pompy jak najbardziej warto wymienić, może koło zmiennych faz rozrządu, uprzedzić mechanika aby dobrze uszczelnił pokrywę rozrządu, lubi tam się pocić a nawet kapać na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Juras386 napisał:

Czy to może być objaw łańcuszka rozrządu do wymiany?

1/ Pierwsze objawy zużytego łańcucha to ;

      - głośna praca ( diesel ) na zimnym silniku,

      - potem dochodzi delikatne grzechotanie przy przyspieszaniu,

      - pojawia się kontrolkę `' check engine '` a w systemie będą zarejestrowane błędy ;

            - niezgodności na czujnikach położenia dolnego i górnego wałka,

            - silnik będzie trudniej odpalał,

2/ Napinacz łańcucha oraz kzfr jest sterowany ciśnieniem oleju;

      - maksymalne wychylenie napinacza - to 16 -17 ząbków,

      - w nowym rozrządzie - napinacz jest wychylony na 5 - 6 ząbków,

3/ Głośna praca łańcucha tzn; obudowa rozrządu będzie nieco wyrżnięta przez łańcuch;

      - należy ściągać miskę olejową i sprawdzić panewki, oraz stan napędu pompy oleju,

      - drobiny metalu i opiłki mogą ;

            - zatkać natryski olejowe rozrządu i denka tłoka,

            - oraz zniszczyć panewki wału i wałków, oraz turbiny,

      - konieczna wymianie oleju i filtra oleju,

4/ Układ kzfr w tym modelu jest raczej trwały i wymienia się go przy ok;200.000 km,

5/ Kontrola ;

    - luzu zaworowego - co 60.000 km,

    - ciśnienia oleju na wolnych obrotach, na nagrzanym silniku ;

    - ewentualna wymiana napędu pompy oleju,

           - zobacz ; Zestaw Napędu Pompy Oleju Renault 1.4 TCe Oryginał ; OE150A08640R

6/ Pompa wody;

   - napędzana jest paskiem osprzętu ,

   - a więc nie ma konieczności jej wymiany przy zmianie rozrządu,

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Laros napisał:

Samochód masz od nowości? 

Auto mam od nowości od 2012 r. Przebieg więc oryginalny. Olej i filtr wymieniany zawsze co roku i przy przebiegu mniejszym niż 10 tys km. Silnik nigdy nie pałowany, nie obciążany na zimnym. Poza tym ten metaliczny dźwięk u mnie jest inny niż na tych filmach

 

 

 

 

 

U mnie jest taki metaliczny stukot, próbowałem to nagrać wczoraj kiedy auto było mocno schłodzone, temp 3,5 stopnia a silnik nie odpalany tydzień i o dziwo nic nie stukało. Dziś tez odpalony i nic nie stukało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!