Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z ciśnieniem


Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

W moim M3 wyskoczył alert dot. ciśnienia w oponach, chociaż nie mam czujników (były, ale chyba poprzedni właściciel zdemontował). Rzeczywiście miałem o wiele za niskie ciśnienie ? Dopompowałem, przejechałem ze 20 km, ale alert wciąż się wyświetla. 

Czy on sam zniknie, czy muszę go jakoś skasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rocznik 2015. Jestem posiadaczem elma327 (jakiegoś takiego porządniejszego, niby markowego, na ile chinczyk może być markowy) ale wolałem się upewnić, że wpięcie jest wymagane, bo to jednak bywa podobno ryzykowne - niektórzy kategorycznie odradzają.

Dzięki - spróbuję z tą apką ddt4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szwagier24a napisał:

Apka typu Piston, Torque nie zepsujesz auta

I nic nimi nie zrobisz :mrgreen: Chcieć coś ustawić, zmienić, włączyć, wyłączyć to Clip lub darmowy ddt4all. Naprawdę nie ma czego się obawiać, wchodzi się tylko w zakładki z konfiguracją a każda taka jest odwracalna. Zaznacza się przeważnie co ma być prezentowane lub aktywne i to zaznaczenie zawsze można cofnąć. Oczywiście warto sobie zrobić wcześniej zrzut ekranu. Samo podłączenie elma nic nie uszkodzi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 21.12.2021 o 11:33, aniewa napisał:

Nie masz czujników to usuń je z systemu. Są zapisane w liczniku i UCH. Clip lub ddt4all z ELM 327.

Możesz trochę przybliżyć jak to konkretnie zrobić? W angielskim jestem biegły, ale niestety EcuTweaker jest głównie po francusku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecutweaker jest po angielsku.

W liczniku po wybraniu M III ph2:

"Meter cluster - Cluster B95_L38 ... - Ecran Configuration TdB - Config generale 1 - Presence SSPP " wybierasz Sans i klikasz Prise en Complete Configurations.

Komunikaty w liczniku o ciśnieniu w oponach powinny zniknąć.

W module UCH:

"Body control module - BCM95_SW25_V1.1 - TPMS- TPMS-Configuration - Presence_SSPP" zaznaczyć na "without" i kliknąć "Send".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Rozumiem, że proces jest odwracalny? 

Główne kategorie w EcuTweaker są po angielsku, owszem, ale te konkretne opcje w podkategoriach są po francusku, tak jak sam napisałeś w pierwszym podpunkcie. :)

Edytowane przez Mooomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!