Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym odpowietrzyć sprzęgło w megane 3 1.5dci 110km, ponieważ z powodu małej ilości płynu hamulcowego i pokonywania stromego wzniesienia najprawdopodobniej zassało mi powietrze ze zbiorniczka. Chciałbym użyć strzykawki i tym samym odpowietrzyć układ, tylko nie wiem w którym miejscu znajduje się odpowietrznik przez który mógłbym wtłoczyć płyn przy wysprzęgliku. Ktoś może wie gdzie jest ta lokalizacja, żeby nie zabierać się ze złej strony?

Edytowane przez Damian121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz szczelny układ to niemożliwe,żeby zassało powietrze. A nawet jak by było powietrze w przewodzie pomiędzy pompą, a zbiorniczkiem to samo się odpowietrzy. Masz jakiś objawy zapowietrzenia sprzęgła? Mnie jak zszedł płyn zapowietrzjąc pompę sprzęgła, to po wlaniu płynu do zbiorniczka i pod pompowaniu pedałem , sprzęgło odpowietrzyło się samo.

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzęgle masz dwie zapinki, podnieś do góry tę od strony sprzęgła i załóż wężyk na króciec do odpowietrzania sprzęgła osłonięty gumową osłonką. Po odciągnięciu na zewnątrz plastykowego wężyka zasilającego wysprzęglik odsłonisz kanalik do króćca odpowietrzania. Moim zdaniem samo się nie odpowietrzy ale nie mam jakiegoś większego doświadczenia w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomek65 napisał:

Mnie jak zszedł płyn zapowietrzjąc pompę sprzęgła, to po wlaniu płynu do zbiorniczka i pod pompowaniu pedałem , sprzęgło odpowietrzyło się samo.

W jaki sposób pompowałeś pedałem i ile razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI pedał wpadł w podłogę, więc po nalaniu płynu do zbiorniczka najpierw ręką pompowałem, jak się pedał utwardził to kilka razy nogą i sprzęgło działało. Potem tak jeździłem jeszcze pół roku kontrolując płyn, bo puszczał mi wysprzęglik, ale nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz zawleczkę by móc wysunąć przewód o kilka milimetrów. To z kolei powoduje otwarcie kanalika do odpowietrznika osłoniętego kapturkiem. Na odpowietrznik zakłada się rurkę igielitową którą wydostaje się powietrze podczas wciskania pedału sprzęgła. Robisz tak do momentu aż rurką założoną na odpowietrznik poleci sam płyn hamulcowy bez pęcherzyków powietrza. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!