Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałem zapytać czy podczas używania climatronica w trybie auto nawiew leci tylko na szybe , w nogi  lub tu i tu a nie leci z nawiewu centralnego czy to jest normalne ? jak chce ustawić nawiew ręcznie to jak chce żeby leciało na szybe i centralnie to leci tylko na szybe jak  ustawie tylko centralnie to wtedy działa .Nie da sie ustawić żeby leciało ze wszystkich nawiewów czy tak mają Meganki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jest możliwe aby nawiew był z wszystkich kratek.

Zimą, w trybie automatycznym nawiew przechodzi na grzanie "szyby" czyli do góry, jak uzna że silnik się zagrzał i temperatura nawiewu rośnie to przechodzi na grzanie środka (bardzo krótko) po czym nawiew przechodzi na nogi. I tu ciekawostka: wskaźnik na Rlinku pokazuje nawiew na nogi a w rzeczywistości zaczyna wachlować na szybę, najkrócej przednimi kratkami.

Latem, w trybie automatycznym, niestety, dmucha tylko przednimi kratkami i tu jest problem. Latem, do bólu daje klimatyzacja a pot po czole spływa bo od szyby gorąco. Miałem MII a climatronikiem to było bardzo dobrze rozwiązane: w trybie auto sterownik automatycznie zmieniał kierunek co kilka sekund. Przez to miało się wrażenie, że w kabinie robi się chłodniej a nie wieje po szyi lodem.

Próbowałem zmienić nastawę typu pojazdu w DDT4All: jest nastawa Clio IV, Espace, Megane, Quashqai, ale we wszystkich tak samo się zachowuje. Mam wrażenie, że jest odrobinę poprawy po wgraniu Rlinka 9.

Jedynie w okresach przejściowych i nie zadużym nasłonecznieniu tryb automatyczny daje radę - po pewnym czasie od uruchomienia silnika przechodzi na nogi.

Także, jestem mega nie zadowolony z pracy systemu automatycznego klimatyzacji. Do tego dwustrefowość, która jest potrzebna jak dziura w moście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!