Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie na zimnym 1.6 8v 90KM


jarekddz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w Megane coach 1.6 8v 90km.

Otóż po odpaleniu i około 2 minutach, czasem szybciej, czasem później silnik gaśnie. Przy trzymaniu gazu auto jakby się dławi i gaśnie, więc dodawanie gazu nic nie daje.

Ponowne odpalenie zajmuje trochę dłużej, musi chwilę pokręcić. 

Zgaśnie w ten sposób 2-3 razy i przy następnym odpaleniu już mogę jechać 7ke chcę, żadnych problemów nie ma.

Wymieniłem do tej pory: świece, no były już zawalone, kable WN, silnik krokowy na jakieś tani, chyba SKV, ale padł po nocy i wróciłem do Philipsa, czyli tej co był wcześniej.

Wymieniłem też filtr paliwa, ale nadal auto gaśnie. 

Mechanicy mają problem, bo nie idzie się połączyć z kompem i rozkładają ręce. Auto z 96 roku...

Silnik pracuje równo z ale czasem przed zgaśnięciem obroty pójdą w górę i  agle gaśnie. Najczęściej po prostu gaśnie i koniec. 

Przy rozgrzanym silniku mogę go gasić i odpalać ile chcę. Problemy są zawsze na zimnym.

Wie ktoś może gdzie szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik krokowy się nie zacina?

33 minuty temu, jarekddz napisał:

Silnik pracuje równo z ale czasem przed zgaśnięciem obroty pójdą w górę i  agle gaśnie. Najczęściej po prostu gaśnie i koniec. 

Nieszczelność w kolektorze dolotowym. Możliwe, że zużyte oringi na przepustnicy, lub mocowanie mapsensora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to krokowy odpowiada za obroty, a z nimi problemu nie ma. Raz na 5 razy może lekko wzrosną i auto zgaśnie. Normlanie gaśnie samoczynnie, bo zawsze przed wyjazdem stoję w miejscu i czekam aż 2, czy 3 razy zgaśnie i dopiero wtedy ruszam, bo nie mam później problemów.

Obejrzę jeszcze ten kolektor, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!