Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa prawy DRL


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że przestało mi się zapalać prawe światło dzienne kiedy dźwignia zmiany świateł jest w pozycji 0 lub auto (jak zgasną światła drogowe). Przy pozycji dźwigni ustawionej na tylko światła dzienne lub światła drogowe + dzienne to jest Ok.

Gdzie szukać przyczyny? W dźwigni świateł, sterowniku czy jakiejś kostce?

 

Auto Megane III kombi GTLine.

Edytowane przez Koveras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Koveras zmienił(a) tytuł na Nie działa prawy DRL

Zacząłbym od sprawdzenia kostki R106. Jest za zderzakiem. Przy innym ustawieniu manetki świateł świecą pozycyjne a nie dzienne i to jest mylące. Pozycyjne mają mniejszą moc.

11.thumb.jpg.3e6da8496eaacf32e9d1bb11e6058057.jpg

 

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R106 jest tylko od strony kierowcy, czarna wtyczka powinna wyglądać jak na tym rysunku, prawe dzienne to pin numer 1 tej wtyczki. Sprawdź czy tam pojawia się napięcie po uruchomieniu silnika.

Nie wiem czy wystarczy zdjąć tylko przednie nadkole, być może tak.

image.thumb.png.d5044eba1495b8f50749c561d95cf4e0.png

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.03.2022 o 12:55, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Odkopię temat, sprawdziłem połączenia i wszystko ma przejście. Nie pojawia się napięcie na pinie 1 w kostce R106 a te powinno wychodzić z modułu obok akumulatora, dokładnie z szarej kostki CN1 z pina nr 16. To jest gdzieś zabezpieczone bezpiecznikiem/przekaźnikiem czy szukać nowego modułu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki obok kierownicy i module obok aku sprawdzone i są ok, nie sprawdzałem tylko w tej małej skrzynce obok lewego światła (nie chciałem odkręcać "wzmocnienia pasa przedniego". Chyba że są gdzieś jeszcze jakieś bezpieczniki lub jest jakiś opisany tak jak w LII phI trzecie światło stop a już nie ma opisu że odpowiada jeszcze za wycieraczki, a odpowiedzialnego za ledy przegoczylem mierząc wszystkie po kolei

Auto to megane 3 gt220 2013r

Edytowane przez Rydzu2015
Dodano model auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu skrzynka USM 2010 która ma rozmieszczenie bezpieczników jak na rysunku poniżej

image.thumb.png.3965b9663513d323cdf0007ae20c179e.png

nie posiada bezpiecznika od świateł dziennych, pomimo że przewód wychodzący do dziennych opisany jest jako zabezpieczony.

dodano

Po głębszym przeanalizowaniu zasilania DRL w M III ph 2 z modułem USM jak na rysunku powyżej wychodzi, że jest grupa bezpieczników jakby ukrytych. Prawdopodobnie nie są dostępne do wymiany, przynajmniej nie są to typowe bezpieczniki. Na schemacie tego modułu oznaczone jako SXX a nie jak inne np. od F 1 do F25. Przy nich podana jest wartość w A dla zabezpieczanego obwodu. Dla dziennych jest to SXX 15A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, używasz Vischu do przeglądania schematow czy masz coś innego? USM można podmienić na drugie z używanego auta czy trzeba je przeprogramować (vin, etc) ponieważ zastanawiam się czy kupić używkę lub otworzyć swoje i próbować znaleźć na płycie bezpiecznik. Nowego leda już kupiłem i jak się okazało niepotrzebnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Visu schema, podmieniałem USM bez konfigurowania, VIN może pozostać, ale można go zmienić na swój. Możesz USM otworzyć i szukać bezpieczników od strony druku. Po ścieżce od pinu 16 CN 1 dojdziesz do zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie trzeba nic "programować" to podmienię a swoje postaram się naprawić, chyba że jest w środku mocno zalane to nie będę grzebał. 

Ogromne dzięki za pomoc 👍

 

W dniu 30.05.2023 o 15:30, aniewa napisał:

Po ścieżce od pinu 16 CN 1 dojdziesz do zabezpieczenia.

Niestety nie jest to takie proste, płyta ma 4 warstwy i jest cała polakierowana. Nie chciałem też wszystkiego drapać aby sprawdzać połączenia bo to też nie ma sensu, moja wiedza na temat elektroniki jest niewystarczająca. Dam to do zrobienia komuś kto będzie wiedział jak to sprawdzić i wymienić co trzeba,bo może mikrokontroler jest wadliwy, na schemacie widzę że pin 30,29 idą do pina 16 CN tam gdzie brak zasilania.Piny mikrokontroler opisane są jako "zabezpieczone wyjście zasilania" a płyta wygląda jak na zdjęciach 

IMG_20230612_152952.jpg

IMG_20230612_153005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę że szukasz wtyczki - może na wtyczkolandia.pl trafisz. Niektóre wtyczki niestety musiałem sobie kupować z AliExpress. Nie spotkałem się z lutowaniem bezpieczników SMD do płyt. Natomiast są gniazda pod bezpieczniki SMD tylko że takowych na płytach nie widać. Nietypowo wyglądają zaznaczone elementy

 

https://drive.google.com/file/d/1fKQcUtX4f9ZXa6Bfw5o113LNeHkVo_u1/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!