Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeprogramowanie Megane 3 z UK na PL za pomocą ECU Tweaker lub ddt4all


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakupiłem Megane 3 z 2014 roku (po lifcie) z UK. Została zrobiona przekładka i wszystko działa jak należy tylko mam problem z dwoma rzeczami. Pierwsza to taka, że przy liczniku po otwarciu drzwi odwrotnie pokazuje to na wskaźniku, czyli otwieram drzwi pasażera a na liczniku pokazuje że otwarte są prawe od pasażera. I druga to taka, że wskaźnik aktualnego zużycia paliwa (pokazuje jakby odwrotnie)np jadę 80km/h  pokazuje zużycie np ok 12l puszczam gaz, zwalniam a on zamiast pokazywać spadek to ta kreska zamyka licznik (w sensie pokazuje ponad 20 czy tam 25l już nie pamiętam ile dokładnie tam pisze) ale chodzi o to ze zamyka skale zamiast pokazywać ze zużycie spada... Byłby ktoś tak miły i powiedział jak to ogarnąć w którymś z tych programów? Dzisiaj przyszedł mi icar2 i mógłbym coś spróbować podziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja automatyczna (na to też możesz zerknąć):

Clim_Derivatives_2.2->Screens Climate Control -> Vehicle Configuration -> CL_Steering -> Left Hand Drive -> Write Right/Left Hand Drive

Moduł drzwi kierowcy - ustawienie lokalizacji drzwi kierowcy:

DDCM_X95_4.0 -> DCM Configuration -> Write Configuration -> Config DCM position -> DDCM Left car direction -> Send

Licznik - zmiana z km/l na l/km:

CLUSTER_B95_L38_ph3_V1.92 -> Ecran Configuration TdB -> Config Generale 1 -> Type ADAC -> Volume/Distance -> ADAC -> Prise en compte des configurations

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wielkie dzięki za odzew :) Udało mi się dzięki Tobie ustawić licznik. Teraz mam l/100 a wcześniej faktycznie było km/l

Z drzwiami jest problem bo niby robi, po odczycie pokazuje że chyba jest ok ale nadal na desce jest odwrotnie. Dodam jeszcze np że jak wyłączę silnik i otworze drzwi od kierowcy to radio się wyłączy więc to jest poprawnie rozpoznawane, tylko na liczniku ten samochodzik pokazuje odwrotnie... Zobacz na screeny z telefonu,może zobaczysz jakiś błąd...Co do klimatyzacji to o co to chodzi, co  miałbym zmienić? Załączam też screeny jak jest u mnie...

 

1648195771564.jpg

1648195771580.jpg

1648199779589.jpg

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, conqest napisał:

Co do klimatyzacji to o co to chodzi, co  miałbym zmienić? Załączam też screeny jak jest u mnie...

Widzę, że już próbowałeś zmienić wskazaną przeze mnie opcję i sterownik przyjął to ustawienie, więc powinno być już ok.

33 minuty temu, conqest napisał:

Z drzwiami jest problem bo niby robi, po odczycie pokazuje że chyba jest ok ale nadal na desce jest odwrotnie. Zobacz na screeny z telefonu,może zobaczysz jakiś błąd...

Podeślij mi VIN na PW lub tutaj. Zobaczę czy nie pominąłem jeszcze jakichś parametrów w innych modułach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW wysłałem VIN

 

Co do klimatyzacji to tak już było - widocznie ten od kogo kupiłem auto coś tam grzebał zmienił... Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie panelu sterowania nawigacją - otóż nie działa mi tam jeden przycisk (ten zatwierdzający - patrząc od góry pierwszy po prawej),cały panel jest ok i wszystko pozostałem działa. Panel nie jest wyrobiony, joystick jest sztywny i nim da się zatwierdzić ale nie zawsze, co momentami jest to kłopotliwe i uciążliwe. Myślałem  że to wina panelu, kupiłem na allegro wczoraj podmieniłem i okazuje że na tym drugim też nie działa ten przycisk... (ogólnie to joystick też był bardziej wyrobiony i nie działał w jedna stronę) No i teraz pytanie czy mam aż takiego pecha że w dwóch nie działa, czy coś innego jest nie halo a ten mój panel jest ok. Jest możliwe że ktoś zamieszał i coś trzeba zmienić w ustawieniach, czy to raczej usterka mechaniczna (na którą stawiałem wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłem jedno ustawienie z BCM:

BCM95_SW25_V1.1 -> SES Function -> SES Function - Configuration -> CF_VSC_Driver_Right -> Conduite a gauche -> Send

 

Co do panelu sterownia nawigacją to szczerze mówiąc nie wiem gdzie może leżeć problem, bo konkretne przyciski nie mają odpowiadających im pinów, więc nie wydaje się żeby to była kwestia podłączenia. Trafienie dwóch paneli uszkodzonych w ten sam sposób przycisków jest możliwe, więc najlepiej było by mieć 100% sprawny panel z innego auta na próbę.

Nie wydaje mi się też, żeby to była kwestia programowa, ale nigdy nie miałem okazji grzebać w NAVI z Megane 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie nie poszło, w zakładce read było pusto, zero, nic - podłączyłem laptopa i programem ddt4all po zmianie na tryb expert poszło bez problemu (program tego wymagał). Teraz mam tak że na liczniku pokazuje poprawnie otwarte drzwi, otwarcie drzwi wyłącza radio (po zgaszeniu samochodu) czyli wszytko niby ok, z małym wyjątkiem... otóż nie świeci mi światełko w drzwiach, a przed zmianą świeciło OK (żarówka ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module drzwi kierowcy nie można zmienić jednej wartości. Po przejściu w konfigurację drzwi kierowcy należy pozaznaczać wszystkie opcje najlepiej na 1 - active. Zwłaszcza "puddle lamp" i oczywiście stronę po której jest kierownica. Podobnie w module UCH zaznaczyć, że kierownica jest z lewej strony jak to zaznaczył kolega powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa ogromne dzięki wszystko działa ok, co prawda żona mnie przejechała że idę do garażu w niedziele po 22 ale co tam .. warto.. :) Panowie @vundercover20 i @aniewa nie wiem skąd to bierzecie te informacje co i gdzie poustawiać ale szczerze dziękuję :) Jeszcze jak by ktoś był tak miły i podpowiedział mi co zrobić z tym panelem sterowania nawigacją to byłbym mega wdzięczny...:)

Edytowane przez conqest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat gdyż mam kolejny problem. Pisałem tutaj wcześniej o panelu sterowania nawigacją ze nie działa mi jeden przycisk. Panel wymieniłem i ten sam przycisk nie działał nadal więc miesiąc temu zakupiłem kolejny i tym razem się udało panel działa ok. Wszystko działa jak należy (jednak to była wina panelu a już się bałem że to coś z kablami...) Na co dzień jeżdżąc do pracy nie używam tempomatu ale po zakupie samochodu sprawdzałem kilka razy testowo i wszystko działało ok. W dniu wczorajszym jechałem w dłuższą trasę i postanowiłem go włączyć i okazało się że nie działa. Nic, zero reakcji a wcześniej było ok. Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie ta wymiana panelu bo wtedy wyciągałem kostkę od tego przycisku w tunelu i pomyślałem że może nie docisnąłem jej odpowiednio czy coś. Jednak sprawdziłem i jest ok, zresztą jej nie można tam włożyć odwrotnie bo nie zaskoczy. Nic innego nie robiłem, nic nie zmieniałem, nie mam pojęcia co mogło się stać... Może przez to wyjęcie coś się zdezaktywowało chociaż robiłem to już wcześniej zmieniając panel i było ok... Pytanie moje co mogę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach licznika sprawdź czy aktywny jest tempomat/ogranicznik - wartość  RV/LV. Zainstaluj program pyclip na telefonie i sprawdź czy w sterowniku silnika jest aktywny tempomat/ogranicznik prędkości. Z reguły tempomat wyłącza się przy niesprawności któregoś z czujników przy pedałach lub błędów w sterowniku silnika. Działanie czujników sprawdzisz programem pyclip lub pyrenen na windowsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!