Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana chłodnicy wody megane iii 1.6 ? Od góry? ktoś przerabiał?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
No i trafiło na mnie -chłodnica wody w mojej megance 1.6 K4m 2009r rozszczelniła się.

Jutro muszę zabrać się za rozbieranie - czy ktoś, kto przerabiał temat podpowie odnośnie wymiany? Korzystałem z szukajki, ale nie do końca znalazłem odp.
 

1. Czy po ściągnięciu zderzaka, muszę coś jeszcze demontować, czy chłodnicę uda się wówczas wyciągnąć "od góry" ?
Chodzi mi o dodatkowe demontaże pasa przedniego, zamka klapy itp - znalazłem sprzeczne informacje w archwium.

2. Czy coś ze starej chłodnicy trzeba przełożyć do nowej?

3. Chłodnice klimy uda się "wypiąć" z obudowy chłodnicy wody i zostawić bez ruszania/rozszczelnienia ?

4. W dobrej cenie jest chłodnica Nissens 637606 - jak myślicie jest ok?

5. Odpowietrzenie układu po wymianie - czy to prawa że w megane iii układ sam się odpowietrzy przy wyższych obrotach?
Płyn już kiedyś spuszczałem "kranikiem" i wówczas rzeczywiście tak się stało - wystarczyło przytrzymać w okolicach 4 tysięcy obrotów. Czy przy całkowitej wymianie chłodnicy będzie podobnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, w celu wymiany chłodnicy:
1. Odkręcamy śruby mocujące zderzak od góry (pod maską) - 6 sztuk torx
2. Odkręcamy śruby zderzaka od spodu auta 6 sztuk - chyba 10-tka

3. Odkręcamy koła, demontujemy przednią część plastikowych nadkoli po obydwu stronach
4. Po zdemontowaniu nadkoli uzyskujemy dostęp do śruby torx, którą jest przykręcony metalowy błotnik do ślizgu, przez "ucho" zderzaka. Śruba wkręcona od strony błotnika - bardzo ciężki dostęp

5. zdejmujemy zderzak (ja dodatkowo odkręciłem całe ślizgi, bo nie mogłem go wyszarpać, a nie chciałem uszkodzić), demontujemy plastikowe osłony które się pokazały po zdjęciu zderzaka

6. Demontujemy obydwa reflektory

7. Demontujemy plastikowe prowadnice lamp
8. Od frontu demontujemy blaszki trzymające chłodnicę (na klucz 10tke)

8. Teraz możemy wyczepić chłodnicę klimy z haków chłodnicy wody, tak  żeby nie rozszczelnić klimatyzacji. Chłodniczkę kimy podwieszamy gdzieś z boku

9. Po spuszczeniu płynu (u mnie kranik w chodnicy nie działał), odpięciu węzy, wysuwamy delikatnie chłodnicę wody do góry.

10. montujemy nową, nalewamy płynu, odpowietrzamy i całość montujemy w odwrotnej kolejności.

 

Roboty sporo - było kilka postów na forum, ze to szybka "robota" - nie zgodzę się :) Chyba że mój egzemplarz jest wyjątkowy, albo ja przekombinowałem.

 

Edytowane przez Tomasz_29
Rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!