Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia rx4


adam26

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pewien problem ze skrzynią biegów w scenicu rx4 1,9dci 2001 rok wszystko zaczeło się niewinnie podczas jazdy wyskoczyła mi piątka wbiłem ją spowrotem i po paru kilometrach znowu to samo i coraz częściej puźniej dojeżdżam do skrzyżowania a tu nie moge wsadzić żadnego biegu ale jakoś wsadziłem ujechałem kilka kilometrów te sytuacje się powtażały i zaczeły dochodzić z pod auta odgłosy takiego metalicznego ocierania aż wkońcu jak coś zazgrzytało zdążyłęm wcisnąć sprzęgło i zjechać na pobocze auto unieruchomione silnik pali z tym jest ok ale biegi się blokują a jak wbije bieg to przy puszczaniu sprzęgła szarpie autem i i zgrzyta myśle że skrzynia poszła się paść ale może miał ktoś taki problem dajcie znać pozdrawiam

 

Ponadto na forum piszemy polską czcionką. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że będziesz niebawem płakał, bo do Scenica RX4 była inna skrzynia biegów (bo napęd na 4 koła) i taką ciężko dostać. A jeśli już są to za kosmiczne pieniądze: używka na allegro w nie wiadomo jakim stanie ok. 3500 zł - gdzie to zwykłego Scenika skrzynia to koszt 500-700 zł

 

O ile dobrze pamiętam to w Scenikach RX4 była skrzynia JC7 i to tez w zmodyfikowanej odmianie (tzw. twin outlet - wyjście na półosie i wyjście na wał napędowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam panowie, mam podobny problem jak kolega Adam26 z tym, że wada jest dziwna ponieważ pierwsze objawy zaczeły się jakieś 2 miesiace temu wtedy to skrzynia odmuwiła posłuszeństwa czyli na 1,2,3,4 biegu było słychać dziwne zgrzyty na 5 w miare dało się jechać, gdy samochód ostygł wszystko było w pożądku. Teraz gdy mineły 2 miesiace wracając z 400km trasy (naszczeście pod domem) znów wystapił ten problem, gdy dziś wsiałem do samochodu przejechałem normalnie 20km i objawy znowu wystąpiły. Po spuszczeniu oleju ze skrzyni nie było w nim żadnych opiłków co znaczy według mojego mechanika, że w skrzyni nie wystąpiły usterki mechaniczne. Może wiecie panowie co może być przyczyną. Mechanik rozkłada ręce. Jest to Scenic RX4 1.9 DCI 2002. Z góry dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!