Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hands free problem z drzwiami w megane kombi.


marek_0011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

najprawdopodobniej nie działa mi czujnik hands free tylnej klapy (Megane III grandtour). Proszę o informację, gdzie on się znajduje i ewentualnie o jakieś wskazówki/manual jak go wymienić. Czy czujnik z aukcji http://allegro.pl/megane-iii-antena-czujnik-anteny-hands-free-tyl-i6610761277.html# będzie pasował do mojego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Antena HF jest w blendzie. Trzeba zdjąć wszystkie plastiki z klapy wewnątrz później odkręcić blendę i na środku blendy jest antena. ale od początku:

1. odkręcić śrubki (torx) są chyba 4 z uchwytów od zamykania i pod małymi zaślepkami na środku szyby (nie pamiętam ale chyba trzeba wszystkie plastiki zdjąć długa listwa na samej górze klapy nad oknem jest na same spinki a pod nią jeszcze jakieś sróbki)

2. jak wszystko odkręcone to trzeba zdjąć plastik trzyma się na spinkach

3. po zdjęciu plastików trzeba odkręcić blendę (kluczyk 10) tylko nie pamiętam czy śrub jest 4 czy 6

4. tak samo jak plastiki blenda trzyma się jeszcze na spinki jak zdejmiesz blendę to na jej środku masz antenę od HF 

Fot żadnych nie mam ale powinieneś sobie poradzić. Pozdrawiam

Antena jest chyba taka jak na zdjęciu z aukcji. Jak podesłał byś początek Vinu cztery kolejne litery lub cyfry po VF1.... to sprawdzę jaki jest nr tej anteny

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomakur napisał:

Jak podesłał byś początek Vinu cztery kolejne litery lub cyfry po VF1.... to sprawdzę jaki jest nr tej anteny

 

Dziękuję bardzo za wyczerpujący poradnik :-)

 

nr VIN auta: VF1KZ0V0641849344

Edytowane przez marek_0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam ponownie. Mam jeszcze jeden problem. Po zamknięciu auta ,gdy chce je ponownie otworzyć to mam problem z otwarciem tylnej klapy. Resztę drzwi otwieram. Wymieniłem przycisk w drzwiach i dalej nic. Czasami się otworzą  za 30 przyciśnięciem. Ktoś mi powiedział,  że może coś  na stykach, lub antena hands free. Gdzie znajduję się antena w tylniej klapie w kombi. P Dodam tylko, że gdy otwieram karta to otwierają się bez problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 20:33, feniix121 napisał:

Czasami się otworzą  za 30 przyciśnięciem.

Miałem podobnie. Winny był kabel w gumie. Raz łapał, raz nie łapał... ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!