Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana klapy Megane II


amon21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :mrgreen:

Od kilku dni jestem posiadaczem RMII 1,5dci z 2003r i cieszę się, że znalazłem to Forum :lol: Auto generalnie jest ok, przynajmniej na razie i oby tak zostało. Jest tylko jeden mankament. Nie otwiera się klapa bagażnika. Jak kupowałem to się otwierała a teraz nie :lol: Czy mógł się spalić jakiś bezpiecznik, ewentualnie siąść jakiś siłownik? Klapę można otworzyć od środka tak jak pokazano w instrukcji - trzeba przesunąć ołówkiem takie cuś w zamku. Ale od zewnątrz już się nie da. Help.

 

[ Dodano: 2007-05-23, 11:48 ]

nie wierzę, że nikt nie wie jak rozwiązać ten problem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzisz ja mam meganke ale coupe z roku 96 i gdzies na naszym forum przeczytałem ze brak otwierania klapy moze byc spowodowane tym ze przetarły sie kable doprowadzone do niej w mojej renówce jak patrzysz w bagaznik sa po lewej stronie! dostałem sie do nich od sordka rozbierajac tapicerke gdzies 4 elementy! złacz je wstawiajac dluzszy kabel, zeby znów sie nie przetarły! tyle ci moge pomóc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu zamka i podniesieniu klapy (jak się uda - nawet ołówkiem) - przesmaruj zamek wraz z zatrzaskiem wazeliną czy innym smarem uniwersalnym. Sprawdź czy przycisk otwierania nie jest mokry, zaśniedziałe styki itp. Przemyj i przeczyść ewentualne styki na łączówkach. U mnie pomogło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam , miałem ten sam problem i po kilku godzinacha walki znalazłem rozwiązanie.

Problem leży w przewodach ulokowanych w przepuście gumowym między nadwoziem a klapą , jeden z cieńkich zielonych przewodów się ukruszył, nawiasem mówiąc straszna tandeta!!!.Pozro,

 

P.S.

Sorki dla Admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyczyną mogą być:

1. wspomniane wyżej uszkodzenie wiązki przewodów,

2. ewentualnie w module zamka rozleciał się mikrowyłącznik - czujnik otwarcia klapy,

3. uszkodzenie włącznika otwarcia klapy.

4. luźna wtyczka włącznika do otwarcia klapy (niestety można sprawdzić tylko po zdjęciu tapicerki - uwaga na zatrzaski <piwko>)

Przy okazji. Jeżeli popękały przewody wewnątrz gumowego przepustu, to najlepiej porobić obejścia tych przewodów na nowo gdyż szczególnie te cienkie zostały wykonane z gó....nego materiału i gniją od środka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam ten sam problem w identycznym autku. Rozebralem juz wszystko co mozliwe ( klapa, zamek, kostki w kompie i wszystkie przewody i wtyki co wchodza w gumie w klapie ) i nic . Jak sprawdzalem z zasilaniem zewnetrznym to dziala zamek ale nie chce ani sie otwierac ani centralny nie slychac zeby to zalanczal jak jest podpiety juz do instalacji. Czy ma ktos jeszcze inny pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem w samej klapie? Masz tam na pewno napięcie? po drodze na tył, mniej więcej pod nogami pasażera za kierowcą jest duża kostka, tam może jakiś jeden styczek zaśniedział.

 

sprawdziłem, kostka R2, poniżej schemat sytuacyjny:

post-13-1242593820_thumb.jpg

post-1-1242593820_thumb.jpg

post-1-1242593821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z góry mówie,że starałem się poszukać czzegoś podobnego do mojej sytuacji, ale nic nie udało mi się znaleźć na ten temat... a problem jest taki:

dzisiaj wieczorem po powrocie do domu, zgasiłem silnik, wysiadłem z Megi, podchodzę do bagażnika, żeby otworzyć i wyjąć rzeczy... a on nie reaguje w ogóle na naciskanie przycisku otwierania... spróbowałem zamknąć cały samochód, otworzyć ponownie i dalej ani drgnie...

pomyślałęm, że rzuce okiem na bezpieczniki - nic mi innego do głowy nie przychodziło - więc szybko wymieniłem i włażyłem zapasowy i proszę klapa się otworzyła. Pomyślałem że ok. chwila jakiegoś niezaskoku i działa, zamknąłem wszystko, otworzyłem jeszcze raz i znowu bagażnik nie reaguje... po kolejnym wyciągnieciu bezpiecznika i włożenia poprzedniego zaskoczył, ale TYLKO NA JEDNO OTWARCIE :-(

a teraz najlepsze, odpaliłem silnik, wysiadam, łapię za klapę otwieram i co?? Pięknię się otworzył bez problemów, a na wyłaczonym już nie chciał :-(

Macie jakiś pomysł z czym to może być związane???? Za niskie napięcie, padający akumulator, czy zamek coś trafia na klapie???? bo ja mam pustke w głowie :cry:

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2009-05-17, 23:42 ]

Tematy scalone :] Mało się postarałeś chyba :D albo coś ściemniasz, żeby moderatorzy się nie czepiali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem jeszcze raz cala instalacjie i wyjolem jeszcze raz kompa i dalej cisza. Oprocz tylnej klapy zauwazylem ze jest problem z zamykaniem auta z karty, czesto nie chce sie zamknac auto. Sprawdzalem na obydwu kartach i jest to samo, dopiero jak w srodku zamkne i otworze drzwi zaczyna dzialac zamykanie z karty. Oprocz tego problem pojawil sie z szybami, mianowicie otwieraja sie po 5 cm i zatrzymuja sie , trzeba znowu nacisnoc przycisk i znowu 5 cm i tak az do opuszczenia. Czy ma ktos jakis pomysl co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ja mam to samo. Pojechałem do znajomego mechanika i powiedział mi, że to woda zacieka i tam wszystko gnije. Zauważcie że w megi II hatchback klapa bagażnika jest jakby z dwóch części. Jedna z metalu a pasek na dole z plastiku, między tymi dwoma materiałami jest mała szczelina. Tam woda zacieka i w środku wszystko gnije i dlatego nie działa. Koleś zrobił mi jakąś prowizorkę, mam nadzieje, że wytrzyma do stycznia. W przeciwnym razie czeka mnie wymiana zamka bagażnika. Zamienników nie ma, a oryginał na pewno swoje kosztuje ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!