Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana klapy Megane II


amon21

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast przy zgaszonym silniku nie otwiera się klapa z pilota (trzeci przycisk na karcie), nie słyszę mechanizmu zamka natomiast kierunkowskazy "migają" tak jakby było wszystko w porządku

Następna osoba wierząca, że renówka to BMW z otwieraniem bagażnika. No niestety tutaj trzeci przycisk na karcie służy tylko i wyłącznie do odblokowania możliwości otwarcia bagażnika przyciskiem w klapie, bez odblokowywania drzwi do auta. Proponuję to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Dzięki za zainteresowanie tematem:)

 

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o to, żeby klapa się automatycznie podniosła po użyciu trzeciego przycisku na karcie. Ja jej nie mogę odblokować wogóle z karty i co za tym idzie otworzyć jej ręcznie :)

<><><><><><><><><><>><><><><>

Odblokowuje się jedynie przy odpalonym samochodzie, a także po zgaszeniu silnika pod warunkiem że zostawię kartę w "stacyjce". Wyciągając kartę ze "stacyjki" mam z powrotem bagażnik zablokowany. Brak możliwości odblokowania z karty.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Podchodząc do samochodu np. z zakupami, muszę odłożyć zakupy, wsiąść, odpalić, zgasić i udać się do bagażnika - trochę kłopotliwe. Proszę o podpowiedzi co może być nie tak.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale z karty nie mam żadnej możliwości odblokowania bagażnika - odblokuje wszystkie drzwi po za tylną klapą. Jedynie tak jak już pisałem, odpalenie samochodu odblokowuje bagażnik. Martwi mnie ta elektryka z tyłu samochodu. Klapa nie działa, światełko w bagażniku świeci na okrągło (nie ważne czy silnik włączony - wyłączony, czy klapa zamknięta czy otwarta) i jeszcze lewa lampka podświetlenia tylnej tablicy rej. nie działa - wtyczki i złącza lampki przeczyściłem bo były zaśniedziałe. Nie mam też tylnego przeciwmgielnego. Narazie chciałbym się jednak skupić na klapie.

Edytowane przez mar1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody w gumowym peszlu, czy przypadkiem nie były sztukowane. I zobacz czy na zapalonych światłach, bez wyłączonego silnika czy klapa będzie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jutro sprawdzę.

 

Dodano: 03 maj 2015 - 20:43

Niestety, nie działa przy zapalonych światłach. Przewody w peszlu wydają się być OK. Jeszcze jedno pytanie - karta może się rozkodować? Kolejneo pytanie. Czego potrzebuje żeby sprawdzić czy napięcie dochodzi np. do lampki podświetlającą tablice rej. Zwykły próbnik 12V wystarczy?

Edytowane przez mar1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Podepnę się pod temat klapy bagażnika.

Mam Megi 2005 1.6 16v Grandtour. Dzisiaj otworzyłem klapę, żeby wyciągnąć rzeczy z bagażnika i klapa już się nie zamknęła. Element ruchomy w zamku na klapie chodzi z oporem ale w miarę luźno, nie udało mi się go jednak zablokować i zawsze wraca do pozycji otwartej. Wiecie może gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam poproszę o pomoc mam wielki problem ze złożeniem tego przycisku od tylnej klapy składa się tylko z 4 elementów a ja i tak nie wiem jak działa a gapię się w niego od 2 godzin w środku była metalowa blaszka która oczywiście wypadła i nie wiem jak ją włożyć aby to działało

Dołączam się do prośby. Mam ten sam problem blaszka wypadła jak tylko otworzyłem i nie mam pojęcia jak to złożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podczepiam się pod temat. Nie potrafiłem otworzyć bagażnika. Zgodnie z poradami zamieszczonymi przez Was po kolei wszystko sprawdziłem:

1. Wymontowałem silniczek i za pomocą baterii sprawdziłem czy mechanizm odskakuje - wszystko działało.

2. Wymontowałem przycisk przeczyściłem styki, wszystko wyglądało okej. Lecz dalej nie działa.

3. Zacząłem sprawdzać wiązkę, okazało się, że obwód był przerwany (wewnątrz tej gumy pomiędzy klapą, a nadwoziem).

Wszystko poskładałem i działa, tylko że... Silnik zamka ciągle wydaje cichutkie brzęczenie - nie mam pojęcia czy wcześniej tak było czy nie. Jak już raz to zaobserwowałem to nie daje mi to spokoju, bo to jest nielogiczne, aby cokolwiek w tym silniczku "pracowało" - nawet jak bagażnik i centralny zamek jest pozamykany. Jakieś pomosyły? Póki co odłączyłem silnik w obawie, żeby aku mi się nie wyładował przy dłuższym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź wszystkie cienkie kabelki.

Ja u siebie "po drugim kabelku" wymieniłe wszystkie cienkie kableki na elastyczną linkę 0,7.

W obrębie wiązki dla klapy masz:

Kontrola:

- stan zamka (stąd np. świecące na stałe światło w bagażniku u jednego Kolegi - to może być przyczyna)

- stan przycisku otwarcia

Sterowanie:

- silnikiem zamka

Pozostałe kable to ogrzewanie szyby (grubas), praca wycieraczki (grubas), oświetlenie tablic, trzeci STOP.

Cienkie kabelki są w jednym kolorze...

Zamiana może, ale nie musi, coś wywalić (jak pomylimy kable "stan zamka" ze "stan przycisku otwarcia" - to nic nie spalimy).

 

Ja profilaktycznie wymieniłem wszystkie cienkie kabelki.

Da się to zrobić - w klapie jest dość zapasu kabli aby skutecznie rozpoznać który kabelek jest który.

Odcinek "w wężu" zastąpić porządnymi przewodami.

 

PS.

Stan normalny dla przełącznika otwierania klapy i dla czujnika zamka jest NO.

Wciśnięcie przycisku = zwarcie styków.

Zamek otwarty = zwarcie styków.

Edytowane przez dccman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrócę do domu to wrzucę schemat.

Ja kupiłem SCENICA z 2004 i przy poszukiwaniach dla innej usterki (http://megane.com.pl/topic/34767-oswietlenie-drzwi-dolne/page__st__30) natrafiłem na inwencję własną.

Poprzedni właściciel wstawił sobie (lub ktoś kto się znał na rzeczy) przekaźnik w linię otwierania klapy. Przecięto kable z pinów 16 i 23 w złączce R2 za plastikiem przy lewej stopie kierowcy.

Zasilanie przekaźnika pobrano z pinu 7 tego samego złącza.

post-94324-0-40214600-1472632655_thumb.jpg

post-94324-0-16972400-1472632685_thumb.jpg

post-94324-0-68204000-1472632712_thumb.jpg

Moje podejrzenia są następujące....

- albo padł oryginalny przekaźnik od otwierania klapy na UCH i nie chciało się nikomu tego robić (chyba że jest inny przekaźnik dla klapy)

- albo usterka jest poważniejsza niż mi się wydaje.

 

Obecnie jest tak że klapy nie otworze z pilota przy zamkniętym aucie- mimo tego że auto potwierdza przyjęcie żądania mignięciem kierunkowskazów

Gdy otworzę auto to klapę mogę otworzyć tak długo jak długo jest podtrzymywane napięcie podświetlenia w podsufitce. Jeśli zamknę klapę i wrócę do otwartego auta po dłuższym czasie to aby ją otworzyć muszę fizycznie otworzyć którekolwiek z drzwi.

 

To taka informacja gdyby ktoś szukał przyczyn braku zasilania zamka klapy mimo wyeliminowania wszystkich wcześniejszych możliwości.

Edytowane przez kristover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!