Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana klapy Megane II


amon21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent megane II , brak reakcji na przycisk otwierania bagażnika. Przewody w peszlu wymienione dzisiaj. Działa ogrzewanie, oświetlenie, wycieraczka. Otwieranie padło, kiedy rozładował się akumulator śp. tacie.  Po wymianie akumulatora na nowy przestało to ustrojstwo działać. Po otwarciu klapy awaryjnie sygnalizuje otwarcie na desce. Przycisk został zastąpiony zworą i nie działa. I teraz mam pytanie na jakie jest napięcie silnik? Bo podejrzewam że on padł, drugie pytanie jakie napięcie powinno być na przycisku od otwierania klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, aston76 napisał:

Po otwarciu klapy awaryjnie sygnalizuje otwarcie na desce.

Zamek jest w pozycji otwarty - tak sygnalizuje mikrowłącznik.

Zasilanie 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, aston76 napisał:

jakie napięcie powinno być na przycisku od otwierania klapy?

sterowanie nad tablicą rejestracyjną jest masą.

Pilot włącza tylko +12V na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nowy zamek oraz przycisk. I zobaczę co i jak.

Jestem po pomiarach. Przycisk działa, tylko niepokoi mnie napięcie jakie mam na pinach do silnika. Wynosi bez silnika 2,8V a powinno być12V. Po podłączeniu zamka mam ok 0,5V, wczoraj wymieniłem czarne przewody w przelotce oraz niebieski czyli 4 sztuki. I po mału kończą mi się pomysły, bo kostki wszystkie w jak najlepszym porządku oraz moduł komfortu jest OK. 

No chyba że padł przekaźnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W megance 3 w przypadku przewożenia przedmiotów z otwartym bagażnikiem, możliwe jest mimo to zablokowanie zamków pozostałych elementów otwieranych: po wyłączeniu silnika, wcisnąć i przytrzymać przez ponad pięć sekund Przycisk zamykania auta w środku w celu zablokowania pozostałych zamków. Możesz zamknąć się od środka z otwartymi szybami, potem wyjść przez okno, zamknąc szyby przyciskiem na klamce od zewnątrz albo na karcie i prosto do domku. Zawsze coś.
 

 

Edytowane przez Elementarz
rozwieniecie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie też w końcu dopadł problem zablokowanej klapy w M2 Grandtour, sądziłem, że przycisk, kupiłem nowy ale nic z tego, więc pewnie kable w peszlu łączacym nadwozie z klapą. Tylko ktore kable? Do klapy idzie 9 kabli (zrobiłem zdjęcie poglądowe - zamieszczam poniżej), 2 pierwsze od lewej, dość grube - czarny i biały to na pewno ogrzewanie tylnej szyby, więc te mnie nie interesują, pozostałe 7 od lewej ponumerowałem - 1-żółty, 2-brązowo-biały, 3-czarny, 4-niebieski, 5-czarny, 6-brązowy i 7-czarny. Są jeszcze 2 po prawej ale tych też nie bierzemy pod uwagę bo to moja wczesniejsza robota (nowe zasilanie trzeciego stopu). Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, który z tych 7 kabli za co odpowiada, albo chociaż które są od klapy (2 z tych 7 to oryginalne od trzeciego stopu, które zostały ale one nie są używane) 

1.JPG

dziś się pobawiłem i sprawa załatwiona, okazało się, że kabel brązowy i jeden czarny całkowicie się urwały w peszlu a one zasilały przycisk klapy, połączyłem dosztukowując po kawałku na odcinku peszla i działa, przy okazji niebieski zasila lampki oświetlenia tablicy i ten też juz byl na wykończeniu bo lampki gasły jak klapa szła w górę a świeciły jak w dół i też dostał dosztukowany, teraz świecą w każdym położeniu klapy, a tak na marginesie to juz chyba cieńszych kabelków się nie dało tam zamontować????????

84193274_993010171080946_420375627812569088_o.jpg

Edytowane przez prezes72
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno też walczyłem z zamkiem, jakość tych kabli idących do klapy jest straszna.. miałem problem do czego dolutowac nowy kabel bo stary rozpadał się w palcach i cały był czarny, czekam co padnie następne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatecznie wymieniłem wszystkie przechodzące przez peszel (oprócz tych dwóch do ogrzewania szyby), każdy po kolei, nie rozcinając peszla, mam nadzieję, że trochę wytrzymają, użyłem grubszych i bardziej elastycznych przewodów pochodzących z kabla od ...... starego odkurzacza, ale za to w peszlu mam teraz kolorowy misz masz kablowy:D zrobiłem to tak, że miejsca łączenia kabli są poza strefą zginania się przewodów 

Edytowane przez prezes72
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Często powodem samoczynnego otwierania się zamka pokrywy bagażnika w Megane 2 i Scenic'u jest zalanie/zawilgocenie przycisku otwierania pokrywy bagażnika (przynajmniej tak było u mnie).

Żeby tego uniknąć na przyszłość, wskazane jest zaślepić (np. silikonem) otwór w przycisku otwierającym pokrywę bagażnika (jak na zdjęciach).

Prawdopodobnie przez ten otwór woda dostaje się do wnętrza przycisku powodując zwarcie styków, co skutkuje brakiem reakcji lub niepowołaną reakcją zamka pokrywy bagażnika.

IMG_20210109_141759.jpg IMG_20210109_142144.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!!!

Tematy poruszany pewnie kilkukrotnie ale nie mogę namierzyć, czy ktoś wymieniał całą klapę w megane II kombi ?? Moja była skorodowana i lepiej były wymienić na inną niż ratować starą ale dostałem obciętą wiązka kabli zamiast zamienić wiązki nie wiele myśląc obciąłem moją i teraz próbuje połączyć i wszytko jest git oprócz zamka nie mogę rozkminić co nim steruje ktoś pomoże ???

 

Dobra ok to może ktoś może mi pomóc w schemat elektryczny klapy bagażnika Megane II kombi w dziale downloads są ale nie mogę się w tym odnaleźć. Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!