Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana klapy Megane II


amon21

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam. U mnie kilka dni temu stało się to samo. Nie słychać pracy żadnego siłownika obawiam się, że może nie dochodzić napięcie. Jak dostać się do tych wiązek przewodów jakie wyżej występują na tych jpegach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrałem się sam do zamka elektrycznego i on działał, jednak prąd nie dochodził do zamka. Zmuszony byłem podjechać do elektryka. Podobno spalił się jakiś moduł sterowania. (przekaźnik ???) Cała zabawa kosztowała 150 zł. Oczywiście wcześniej sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie styki, ale sprawa mnie przerosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Podobno spalił się jakiś moduł sterowania. (przekaźnik ???)

Właśnie mam ten sam problem.

Napiszcie mi proszę, gdzie znajduje się wspomniany przekaźnik od zamka klapy bagażnika?

I jak się do niego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozbebeszeniem całego tyłu proponuje zainteresować się taką z pozoru nie winną rzeczą jaką jest włącznik od uruchomienie silnika klapy. Osobiście miałem taki przypadek, że padło otwierania klapy. Nie działał zamek elektryczny. Otworzyłem od środka. Zdjąłem plastiki, odkręciłem zamek bagażnika i co zonk. Wszystko suche, czyste, nie zaśniedziałe. Przesmarowałem ślimaka. I dalej zacząłem szukać. I okazało się że niby działa przycisk od otwierania klapy to tam był problem. Trzeba było podgiąć blaszkę przeczyścić styki i zamek ożył. Jak bym od tego zaczął to zaoszczędziłbym sobie ponad godzinę odkręcania i skręcania plastików na mrozie. Aha wyłącznik jest wciskany w podobny sposób jak lampki od oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik jest ok - sprawdziłem miernikiem (na zwarciu).

Zamek, silniczek i stycznik też działają prawidłowo.

Sprawdziłem bezpieczniki i są ok (ale tylko te w środku, bo do tych pod maską dojście jest tragiczne - nie miałem już czasu, aby wyjmować akumulator).

Ale jeszcze nie sprawdziłem tych przewodów w gumie przy klapie.

 

A tak na przyszłość, może ktoś z Was podesłać rozpiskę przekaźników, ich umiejscowienie i sposób demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze ponowie temat. Nie otwiera mi się klapa. Przycisk wyjąłem i był ok. Nic nie slychać jak napisak go ani jak z pilota nasikam gdy auto jast zamkniętę. Który to jest bezpiecznik od tego zamka może ktoś powiedzieć czy on jest w srodku czy koło akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Serdeczne dzięki za expresową odpowiedź.Własnie czytałem wiele tematów i nie widziałem metody demontażu plastiku z klapy-ale skoro nie trzeba aby sie dostać...( chciałbym dowiedzieć się jak to się robi,które dokładnie śrubki, czy co tam jeszcze się odkręca)U mnie zawsze rano lub po postoju otworzy sie klapa ale tylko raz. dzisiaj grzebałem trochę i sadzę że jezeli to nie awaria samego przycisku to pozostaje jeszcze przerwa na ruchomych kabelkach,gdyż kilkakrotnie otworzyłem przyciskiem,jednak w końcu przestał otwierać. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pada od czasu do czasu przycisk. Związane jest to ze zbierającą się wodą. Wystarczy go wyjąć, wylać wodę i poprawić blaszkę i o dziwo działa. Będę musiał ten przycisk sobie uszczelnić mastikiem i będzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już kilak razy miałem i zawsze było przyczyna przełamanie przewodów na połączeniu nadwozia z klapą. A to właśnie nie otwierała się kalpa a to wycieraczka przestała działać a to innym razem nie było oświetlenia tablicy rejestracyjnej z tyłu. Za każdym razem przyczyna tkwiła jednak w przerwaniu kabelków w wiązce gumowej na połączeniu klapy z nadwoziem. Tej przyczyny nigdy nie było widać ale wystarczyło leciutko pociągnąć za każdy z kabelków i zaraz miałeś jeden który wychodził i okazywał swoją przyczynę. Teraz nawet już myślę o tym by zabrać się i położyć nowe kabelki w tym miejscu bo tam już ich troszkę jest za gęsto. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!