Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC znikły biegi nieparzyste


DAREK101120

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Potrzebuję porady i pomocy. Skrzynia dwusprzęgłowa EDC znikły biegi nieparzyste czyli 1, 3 i 5.
Co sprawdzone:
- biegi 2, 4, 6 i R włącza prawidłowo bez szarpnięć, ładnie płynnie
- przejście z N na R lub na D także bez żadnych niepokojących objawów
- w sterowniku zapisany błąd DF384 napięcie zasilania obwodu sprzęgła 1 nie mieści się w zakresie tolerancji
- zdemontowany akumulator i sprawdzone wszystkie wtyczki które dochodzą do skrzyni psiknięte kontaktem, zamontowane ponownie w gniazda poskładane i dalej to samo. 
- Adaptacja sprzęgła 1 brak możliwości wykonania, nie da się wykonać.
- Adaptacja sprzęgła 2 przebiega prawidłowo, da się wykonać.
- Doładowuję akumulator taki beznadziejny pomysł mi wpadł jeszcze dzisiaj po 16 podłączę i zobaczymy co będzie ale pewnie bez fajerwerków.

 

Co mogło się zepsuć i gdzie szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, udało Ci sie namierzyć usterke? Mam dosłownie ten sam problem w narzeczonej clio IV z tą sama skrzynią. Już wydałem ponad 400 zł ma diagnostyki u "profesjonalnych wymieniaczy" i dalej nic nie wiem... Serwis renault twierdzi, że uszkodzeniu uległa skrzynia i najprawdopodobniej trzeba ją wymienić. Konkretne warsztaty po uszy zakopane w robocie (odzywaj sie pan w sierpniu) i nie wiem co robić. Jakbyś odnalazł usterke odezwij sie pod postem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi. Miałem trochę pracy jeszcze i później urlop brak czasu żeby zabrać się za megankę.
Wczoraj jeszcze pogrzebałem i co sprawdziłem.
- Podmieniłem silniki elektryczne od sprzęgieł ponieważ są takie same. niestety dalej to samo więc silniczki są sprawne.
- Co ciekawe po wyjęciu silniczka od drugiego sprzęgła ze skrzyni ale silnik podłączony jest do wiąski na desce zapala się błąd. Jak zdemontuję silnik od pierwszego sprzęgła ze skrzyni który także jest podłączony do wiązki to jest czysto na desce brak błędów.

Jedyne co znalazłem to stopioną kostkę od silniczka pierwszego sprzęgła zaczynam od jej wymiany tylko muszę ją gdzieś kupić. Może ma tam słaby styk i dlatego ten problem z błędem zbyt niskiego napięcia. Jak kostka nie załatwi sprawy to pozostanie sprzęgło lub sterownik skrzyni.

MA KTOŚ TAKĄ KOSTKĘ??

Znacie kogoś z wielkopolski kto ogarnia te skrzynie i dobrą diagnozę?

IMG_20220716_155858.jpg

IMG_20220716_155912.jpg

IMG_20220716_164420.jpg

IMG_20220716_164456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

DAREK101120 mam dokładnie taki sam problem brak 1, 3, 5 biegu i tez na komputerze pokazywał czujnik od sprzęgła dziwne wartości a tak to bez żadnych błędów. Czy udało się rozwiązać problem lub wiadomo w temacie coś więcej ?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6 5.8 :!: - aniewa - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!