Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pukanie w okolicy prawego przedniego koło.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przebieg 123 tyś. km. Przy małych prędkościach i skręcaniu np żeby wjechać (lub wyjechać) w miejsce parkingowe słychać pukniecie w prawym przednim kole ale takie sprężyste. Podobne pukniecie przy wjeździe na krawężnik z mała prędkością. Myślałem ze to wina może zacierających się łożysk na mcpersonie, ze sprężyna jest naciągana i puszcza ale nie. Ktoś kreci kierownicą na postoju ja dotkam sprężyny i nic się nie dzieje. Wszystko chodzi gładko. Łączniki stabilizatora miały delikatny luz wiec wymieniłem obydwa na lemondera. Delikatny luz miały końcówki drążków kierowniczych. Wymieniłem obywa na TRW. Nic to nie dało - z okolicy prawego koło nadal dochodzi pukanie. Co to może być???? W zawieszaniu juz teraz zdaje się nie ma luzów a denerwujące odgłosy występują.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to może być luz na magli. Wyrobiona tuleja prowadząca listwę zębatą. Można go spróbować zmniejszyć nie wyeliminować całkowicie za pomocą nakrętki do owego kasowania służącą. Sprawdzenie: podnieść prawe koło do góry i rekoma próbuj nim skręcić lewo prawo. Koło delikatnie będzie się poddawać natomiast lewe o ile końcówki i drążek jest cały, nie drgnie. Miałem tak w MII.  Podobny efekt był przy zużytym sworzniu wahacza. W SKP auto nówka nie śmigane a stuka. Po wymianie sworznia się uciszyło. 

Bardziej obstawiam sworzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tulejkę na maglownicy to tez tak miałem w MII. Tutaj sprawdziłem i luzów nie ma. Wczoraj idąc za radą "jabrze" sprawdziłem luz na podporze walu i nie ma luzu. Sprawdziłem jej dokręcenie.  Dodatkowo sprawdziłem czy nowe łączniki stabilizatora są porządnie dokręcone i nie maja luzów na śrubach. Odkręciłem sworzeń wahacza - nie ma luzów. Pomału kończą mi się pomysły............pozostaje chyba tylko amortyzator.........ale jego się chyba ręcznie nie sprawdzi???

 

Witam. Odświeżę nieco temat. Pukania w mojej Megance. Napisałem na początku że sprawdzałem łożyska na mcphersonie i nie wydawały się ok. Sprawdziłem wszystko i winowajcy  nie znalazłem. Poczytałem  jeszcze i większość podobnych przypadków to jednak uszkodzenie łożyska mcphersona. Kupiłem 2 sztuki SNR i profilaktycznie wymieniłem. Stare łożyska po wymontowaniu wyglądają  na nieco zmęczone. W ręku jak się kręci to niby ok ale przecież na samochodzie pracują w innym obciążeniu. W sumie po zamontowaniu nowych wszystko ucichło. Nie ma stuków, spężystego "strzelania". Widocznie uszkodzone był te łożyska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!